ترامپ مدعی شد؛ اپل در آمریکا ۳ کارخانه زیبا می‌سازد!

ترامپ در مصاحبه دیروزش با وال‌استریت ژورنال ادعا کرده که بعد از مبارزات بسیار توانسته اپل را متقاعد کند که در آمریکا کارخانه بسازد. او می‌گوید که تیم کوک با او تماس گرفته و اعلام کرده که می‌خواهد سه کارخانه زیبا در آمریکا بسازد.

در حال حاضر هیچ اطلاعات دیگری در زمینه این خبر در دسترس نیست و هنوز تیم کوک این ادعای ترامپ را رد یا تائید نکرده است. اگر ادعای او صحت داشته باشد روند پیشرفت این کمپانی بی‌شک تغییر چشمگیری خواهد داشت. اپل در آمریکا تنها یک کارخانه دارد و آن Mac Pros است و حتی پیش‌ از این حرفی از گسترش همین کارخانه هم نزده! اما اپل با کارخانه‌های بسیاری در آمریکا و خارج از آمریکا در راستای تولید قطعاتش همکاری می‌کند. یکی از آن‌ها کارخانه Corning است که اپل 200 میلیون دلار برای تولید محافظ شیشه‌ای آیفون در آن سرمایه‌گذاری کرده. یکی دیگر از تأمین‌کنندگان اصلی اپل اخیراً اعلام کرده که قرار است یک کارخانه در آمریکا بسازد که قطعات محصولات اپل را در آن تولید کند، که مسلماً در مجموع کارخانه‌های اپل قرار نخواهد گرفت. برای همین به نظر می‌رسد که ترامپ به جزئیات مکالمه با تیم کوک به‌اندازه کافی دقت نکرده! احتمال می‌رود که تأمین‌کنندگان قطعات اپل بخواهند که در آمریکا کارخانه احداث کنند.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، ترامپ گفته «تا زمانی که اپل در آمریکا کارخانه‌ای نسازد این مجموعه از نظر من موفقیت اقتصادی محسوب نمی‌شود.»  این در حالی است که تیم کوک ادعا کرده که با احتساب تأمین‌کنندگان، توسعه‌دهندگان و کارکنان خود شرکت اپل در حال حاضر 2 میلیون موقعیت شغلی در آمریکا ایجاد کرده است.

ترامپ در جریان انتخابات هم به پتانسیل اپل برای ایجاد شغل بیشتر در آمریکا و موفقیت اقتصادی حاصل به‌دفعات اشاره‌کرده و در جریان یک سخنرانی انتخاباتی گفته بود تا زمانی که اپل در چین کارخانه می‌سازد نمی‌تواند به آمریکا کمکی کند امانگاه او به کمپانی اپل بعد از انتخابات خوش‌بینانه‌تر به نظر می‌رسد.

برخلاف ترامپ اپل به نظر مشتاق نمی‌رسد. پیش‌تر اپل اعلام کرده که قرار است یک میلیارد دلار برای تولیدات کشور آمریکا سرمایه‌گذاری کند، اما منظور او تولیدات تأمین‌کنندگان و سایر کارخانه‌ها بوده و یا به گفته مدیر ارشد مالی این شرکت اپل می‌خواهد شغل‌های جدید متفاوتی نظیر توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و بازی ایجاد کند.

با این‌ وجود ساخت کارخانه در آمریکا نیز به نفع اپل تمام خواهد شد، حالا باید منتظر شد و دید واکنش تیم کوک به ادعای دیروز ترامپ چه خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

یک دیدگاه

  1. […] این شرکت‌ها در نامه خود به ترامپ یادآوری کردند که در صورت اخراج این مهاجران که اصطلاحاً […]

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.