Travis Kalanick از سمت مدیر عاملی Uber استعفا داد

پس از پشت سر گذاشتن بحران های متعدد، Travis Kalanick استعفای خود از را سمت مدیر عاملی Uber امضا کرد. Uber مدت زیادی است که با رسوایی ها و جنجال های متعدد دست و پنجه نرم می کند.

طبق اخبار منتشر شده در New York Times، سه شنبه گذشته بخش بزرگی از سرمایه گذاران Uber درخواست استعفای Kalanick را کرده بودند و حالا Kalanick اعلام کرده که پس از ساعت ها فکر برای تصمیم گیری این کار، اقدام به امضای استعفای خود کرده است. ظاهرا Kalanick به دلیل مرگ مادرش چند روزی در شرکت حضور نداشته و دقیقا در همین زمان سرمایه گذاران چنین درخواستی کرده اند.

البته Kalanick اعلام کرده که در Uber به فعالیت ادامه خواهد داد و صرفا از سمت مدیر عامل اجرایی شرکت استعفا داده است. او هنوز سهام خود را در Uber نگه داشته است. او در ادامه این اقدام اعلام کرده که: «من Uber را بیش از هر چیزی در دنیا دوست دارم و این لحظه، یکی از لحظات سخت زندگی من است اما باید درخواست سرمایه گذاران را قبول کرده و یک قدم به عقب برگردم تا ‌Uber بار دیگر بتواند بدون جدال ها به کار مهم خود ادامه دهد.»

Travis Kalanick یکی از مهمترین ایده پردازان Uber‌ است که از سال 2009 به دنبال اجرایی کردن این ایده ها بود. ‌Uber در مارچ 2009 تاسیس شد و تبدیل به یکی از سرویس های اینترنتی تاکسیرانی محبوب در آمریکا شد. اما جنجال ها و رسوایی های اخیر این شرکت، از بدرفتاری راننده ها گرفته تا حق کمیسیون پرداختی ‌Uber به راننده ها باعث شده تا این شرکت با بحران های متعددی مواجه باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.