ShadowDraw ؛ تراژدی که به اپلیکیشن تبدیل شد

اپلیکیشن آموزش نقاشی ShadowDraw علاوه بر آموزش خط به خط نقاشی به افزایش تمرکز حواس در افرادی که مشکل تمرکز حواس دارند کمک می‌کند. این اپلیکیشن حاصل بزرگ‌ترین تراژدی زندگی سازنده آن است.

تراژدی که به اپلیکیشن تبدیل شد

اپلیکیشن Shadow Draw ;i که قرار است ماه سپتامبر برای اپل پنسل و آیپد پرو منتشر شود به کاربران این توانایی را می‌دهد که با تقلید خط به خط نقاشی، از پایه نقاشی بیاموزند. نقاشی‌هایی که در این اپلیکیشن موجودند توسط نقاشان حرفه‌ای و معروف کشیده شده‌اند.

Marty McDonough سازنده این اپلیکیشن می‌گوید: «زمانی که آیپد پرو و اپل پنسل را دیدم گفتم؛ وای این خیلی خوب است، باید با آن یک اپلیکیشن بسازم».

این اپلیکیشن چیزی مشابه Karaoke برای نقاشی است، در Karaoke شما صدای خواننده را تقلید می‌کنید و در این اپلیکیشن خطوط نقاش را تکرار می‌کنید.

McDonough قبلاً هم اپلیکیشن‌های موفقی برای iOS ارائه داده از جمله Odyssey Translator؛ ابزاری برای مکالمه و ترجمه به زبانی دیگر که در سال 2009 ساخته شد و 3.5 میلیون بار از iTunes دانلود شده است.

اما این تنها پتانسیل بالای اپل پنسل و آیپد پرو نبود که برای McDonough انگیزه ساخت این اپلیکیشن شد. McDonough می‌گوید ساخت این اپلیکیشن از یک تراژدی بزرگ در زندگی‌اش منشأ می‌گیرد. او در 9 سالگی طی یک حادثه رانندگی برادرش را از دست می‌دهد و مادرش فلج می‌شود. McDonough باقی سال‌های کودکی و نوجوانی‌اش را صرف آموزش دوباره نوشتن، حرف زدن  و نقاشی به مادرش می‌کند. تمام روش‌های نرمال زندگی برایش شبیه مانعی شده بود که برای حل کردنش باید ابزار تازه‌ای می‌ساخت و راهی پیدا می‌کرد: «می‌خواهم ابزارها برای تمام مردم راحت و در دسترس بشه».

McDonough در رابطه با اپلیکیشن جدیدش بسیار هیجان‌زده صحبت می‌کند. به گفته او این یک اپلیکیشن ساده نقاشی نیست، بیماران سکته مغزی می‌توانند با این اپلیکیشن توانایی دستشان را بازسازی کنند و همچنین این اپلیکیشن راه مناسبی است برای افزایش تمرکز کودکانی که به اختلال تمرکز دچارند: «من در آن سال‌ها تمام مراحلی که مادرم دوباره نوشتن را یاد گرفت تماشا کردم، ساخت اپلیکیشن برای من به منزله ابزاری برای کمک به ساده کردن مهارت‌هاست.»

اپلیکیشن ShadowDraw پاییز سال جاری در App Store عرضه خواهد شد و با تمام دستگاه‌هایی که سیستم‌ عامل iOS 11 دارند همخوانی خواهد داشت، دانلود این اپلیکیشن رایگان است اما برای دسترسی به نقاشی‌های معروف آن باید عضویت ماهانه را که مبلغ پایینی است پرداخت کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.