نحوه انتقال وجه از طریق Siri در آیفون

تلاش‌های اخیر شرکت اپل در دو زمینه کاملاً متفاوت توانسته محصولات این شرکت را به مهم‌ترین و کارآمدترین محصولات دنیای فناوری این روزها تبدیل کند. از یک‌ طرف اپل با توسعه هوش مصنوعی به‌کار رفته در Siri، آن را پاسخگوتر کرده است و تقریباً Siri این روزها آماده پذیرش قابلیت‌های بیشتری شده، و از طرف دیگر اپل سعی داشته تا با همکاری شرکت‌های مختلف سیستم پرداخت پول و انتقال وجه در محصولات خود را کامل‌تر کند.

اپل در چند ماه گذشته علاوه بر معرفی قابلیت جدید Apple Pay برای انتقال وجه از طریق iMessage، با شرکت‌های مختلفی نظیر PayPal، Venmo و Square Cash همکاری‌هایی تازه را شروع کرده است.

در این میان یکی از جالب‌ترین قابلیت‌هایی که اخیراً به تلفن هوشمند آیفون اضافه‌ شده، قابلیت انتقال وجه از طریق دستیار هوشمند صوتی Siri است. Siri می‌تواند با دستور صوتی کاربران مبالغی را از طریق سرویس‌های پرداخت PayPal ، Venmo و Square Cash به افراد مختلف انتقال دهد.

این قابلیت می‌تواند بسیار جالب و کارآمد باشد چراکه افراد دیگر نه‌ تنها دیگر به کیوسک‌های دیجیتالی مختلف، بلکه حتی به درگاه‌های اینترنتی بانک‌ها هم نیازی نخواهند داشت و به‌صورت مستقیم و در کمترین زمان ممکن می‌توانند به‌صورت کاملاً ایمن، عملیات انتقال وجه را انجام دهند.

استفاده از این قابلیت به‌راحتی گفتن یک جمله است. جملاتی نظیر: «100 دلار به دوست من استیو بفرست (send my friend Steve $100)» می‌تواند تمام‌ کارهای شمارا انجام دهد. البته پیش از آن باید چند تنظیمات کوچک را در آیفون اعمال کنید.

در مرحله اول کافی است اپلیکیشن مخصوص سرویس‌های پرداخت نظیر PayPal ، Venmo و Square Cash را انتخاب کرده و اجازه دسترسی به مخاطبان خود را بدهید. این قابلیت در iOS 11 نیز از طریق Apple Pay قابل انجام خواهد بود.

پس از انجام این مرحله، باید Siri را برای تنظیمات انتقال وجه تنظیم کنید. برای این کار به بخش Settings> Siri & Search رفته و اپلیکیشن پرداخت خود را انتخاب کنید. و نهایتاً گزینه Use with Siri را انتخاب کنید.

در مرحله پایانی کافی است در هرزمانی که مناسب میدانید Siri را فعال کرده و دستور انتقال وجه به فرد موردنظرتان را بدهید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.