پلیس تورنتو و دردسر قابلیت‌ جدید iOS 11

یکی از قابلیت‌های اضطراری و امنیتی موجود در iOS 11 این روزها دردسرهای زیادی برای پلیس تورنتو ایجاد کرده است. با اپل مگ همراه باشید.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های iOS 11 به کاربران اجازه می‌دهد تا تنها با فشار دادن یک دکمه با خدمات اضطراری تماس بگیرند که این روزها برای پلیس پایتخت کانادا دردسرهای زیادی ایجاد کرده است. کاربران iOS 11 می‌توانند تنها با پنج بار فشار سریع دکمه Lock/Sleep به صفحه کارهای اضطراری بروند. در صفحه کارهای اضطراری که اپل برای iOS 11 تعبیه کرده کاربران می‌توانند از میان گزینه‌های امنیتی مختلف نظیر خاموش کردن دستگاه و تماس با خدمات اضطراری 911 یکی را انتخاب کنند.

گویا این قابلیت تازه، برای پلیس و مراکز ارائه‌ دهنده خدمات شهری تورنتو دردسر ایجاد کرده و بسیاری از کاربران برای تست آن با پلیس تماس گرفته‌اند.

پلیس تورنتو درباره یکی از قابلیت‌های iOS 11 هشدار داد

پلیس تورنتو نیز در حساب توییتر رسمی خودش طی پستی از کاربران درخواست کرده که در صورت عدم نیاز به دریافت خدمات اضطراری، از این قابلیت استفاده نکنند.

بر اساس این توییت بسیاری از کاربران در حال تست این قابلیت هستند که باعث شده تا پلیس تورنتو در مدت کوتاهی به حالت آماده‌باش برای اطمینان دادن به شهروندان در مورد درست‌کار کردن این قابلیت درآمده است. پلیس تورنتو نهایتاً اعلام کرده که زمان آماده‌باش برای تست این قابلیت به اتمام رسیده و از شهروندان درخواست کرده که دیگر برای موارد غیرضروری از این قابلیت استفاده نکنند.

اپل مدت زیادی است که تلاش می‌کند تا قابلیت‌های امنیتی مختلف را در دستگاه‌های خود ارائه دهد. چند ماه پیش نیز تیم کوک، مدیرعامل اپل در مصاحبه با بلومبرگ با اشاره به کمک اپل‌واچ برای اطلاع‌رسانی و درخواست کمک از سرویس‌های امدادرسانی در جریان یک تصادف رانندگی اعلام کرده بود که اپل به این‌که بسیاری از کاربران توانسته‌اند جان خود و دیگران را با کمک محصولات ما نجات دهند، افتخار می‌کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.