سکوت تیم کوک در برابر ادعای ترامپ

پس از مدت‌ها رایزنی میان دونالد ترامپ و تیم کوک هفته گذشته رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که اپل در آمریکا سه کارخانه بزرگ و زیبا خواهد ساخت. این در حالی است که تیم کوک در برابر این ادعا همچنان سکوت کرده است.

روز گذشته تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل در سخنان خود که تمرکز اصلی آن بر روی گزارش مالی نیم سال اول 2017 بود، واکنشی کاملاً مبهم نسبت به ادعای ترامپ نشان داد. او با اشاره به این‌که اپل به ایجاد شغل و بهبود اقتصاد در آمریکا متعهد است اعلام کرد که اپل تاکنون دو میلیون شغل در خاک آمریکا ایجاد کرده است.

او در ادامه با عدم پاسخ صریح به این مساله، درباره کمک اپل به بهبود اقتصاد آمریکا صحبت کرد و اعلام کرد که توسعه اپلیکیشن هنوز هم یکی از بزرگ‌ترین بازارهایی است که رشد سریعی دارد. این درحالی است که اپل 50 میلیارد دلار برای تأمین قطعات و دریافت خدمات در آمریکا هزینه کرده که همین مساله به‌طور جداگانه باعث ایجاد شغل شده است.

این مساله بار دیگر نیز توسط تیم کوک در مصاحبه ماه گذشته با بلومبرگ تأکید شده بود. با این‌ حال به نظر می‌رسد که دولت جدید آمریکا علاقه به اشتغال‌زایی هر چه بیشتر اپل در داخل خاک آمریکا دارد که باعث شده تا اپل و بسیاری از شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه‌های مختلف فناوری به رایزنی و مذاکره با رئیس‌ جمهور جدید آمریکا بپردازند.

پیش از این ترامپ در مصاحبه با وال‌استریت ژورنال ادعا کرده بود که بعد از مبارزات بسیار توانسته اپل را متقاعد کند که در آمریکا کارخانه بسازد. او در ادامه گفته بود که تیم کوک با او تماس گرفته و اعلام کرده که می‌خواهد سه کارخانه زیبا در آمریکا بسازد. به گزارش وال‌استریت ژورنال، ترامپ گفته «تا زمانی که اپل در آمریکا کارخانه‌ای نسازد این مجموعه از نظر من موفقیت اقتصادی محسوب نمی‌شود.» این در حالی است که تیم کوک ادعا کرده که با احتساب تأمین‌کنندگان، توسعه‌دهندگان و کارکنان خود شرکت اپل در حال حاضر 2 میلیون موقعیت شغلی در آمریکا ایجاد کرده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.