تیم کوک: ما مسئولیتی اخلاقی برای رشد اقتصادی داریم

تیم کوک روز جمعه هفته گذشته از مرکز ایالت تگزاس ملاقات کرد و طی آن درباره تصمیم اپل برای برگزاری کلاس‌های آموزشی زبان برنامه‌نویسی Swift در کالج‌ها سخنرانی کرد. با اپل مگ همراه باشید.

در مدت ملاقات از Austin، تیم کوک با خبرنگار نیویورک‌ تایمز مصاحبه‌ای داشت که در آن درباره مسائل مختلفی از ایجاد شغل و تنوع افراد استخدام شده گرفته تا تلاش اپل برای ارائه کلاس‌های آموزشی کد نویسی در مدارس و دانشگاه‌ها صحبت کرد.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این مصاحبه مورد توجه قرار گرفت، موضوع ایجاد شغل بود. کوک در این مصاحبه اعلام کرد که به اعتقاد او، اپل «مسئولیتی اخلاقی برای رشد اقتصادی» دارد و این مساله را به آمریکا و دیگر کشورهای جهان تعمیم داد. او ادعا کرد که این مساله دلیل اصلی تلاش اپل برای ساخت، معرفی و عرضه پلتفرم‌های آموزشی نظیر Swift Playgrounds و کلاس‌های کد نویسی در مدارس بوده است.

کوک همچنین اعلام کرد که دولت آمریکا در چند وقت اخیر عملکردی منفعلانه در زمینه ایجاد شغل داشته و باید نقش دولت در این زمینه پررنگ‌تر شود. او بر همین اساس گفت: «حقیقت این است که دولت، مدت‌ زمان زیادی است که بهانه‌های مختلفی برای عملکرد ضعیف در زمینه ایجاد شغل می‌آورد، در حالی‌ که تا پیش‌ از این دولت سرعت بیشتری در این زمینه داشت و امروز این روند افول کرده است. من اعتقاد دارم که نه‌ تنها در زمینه ایجاد شغل، بلکه در تمام حوزه‌های اجتماعی دولت آمریکا رو به افول بوده است.»

اپل در حال حاضر تمرکز بیشتری روی ایجاد شغل از طریق توسعه اپلیکیشن‌ها گذاشته و دلیل آن‌ هم این است که حوزه ساخت و توسعه اپلیکیشن‌ها تاکنون 150 هزار شغل جدید ایجاد کرده و میزان درآمد کلی توسعه‌دهندگان از اپ‌استور در سال گذشته نزدیک به 5 میلیارد دلار بوده است. بر همین اساس اپل تصمیم دارد تا به کالج‌های آموزشی خدماتی ویژه برای آموزش کد نویسی ارائه دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.