نامه جدید تیم کوک در حمایت از کارکنان تحت تأثیر قانون داکا

تیم کوک، مدیر عامل اجرایی شرکت اپل روز گذشته از طریق نامه‌ای که به کارکنان اپل در سراسر آمریکا فرستاد، مواضع خود در مورد تصمیم ترامپ برای حذف قانون داکا را اعلام کرد. با اپل مگ همراه باشید.

ترامپ از کنگره آمریکا خواسته تا 6 ماه دیگر؛ یعنی پنجم مارچ 2018، قانون جدید و جایگزین داکا را تصویب کند. بر همین اساس تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل از طریق ایمیلی که به کارکنان این شرکت در سراسر آمریکا فرستاد، اعلام کرده که این شرکت تصمیم دارد تا با کنگره به‌منظور حمایت از کودکان مهاجر همکاری کند. او در ادامه ایمیل خود اعلام کرده که حذف این قانون ضربه مهمی به کارکنان اپل خواهد زد و خواستار حمایت و کمک متخصصان در امر مهاجرت شد.

در متن ایمیل تیم کوک خطاب به کارکنان اپل آمده است:

دوستان

آمریکا به تمام مردم وعده فرصتی جدید برای رسیدن به رویا‌ها از طریق تلاش و استقامت زیاد را داده است. در اپل، ما خودمان را در خدمت ساخت محصولاتی برای قدرت بخشیدن به این رؤیاها می‌دانیم و بهترین تلاشمان را برای آن می‌کنیم. ما آرزو داریم تا بخشی از آن چیزی باشیم که آمریکا را این‌گونه تعریف می‌کند.

صبح امروز، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که رئیس‌جمهور ترامپ قانون «تعویق اقدام علیه کودکان مهاجر (داکا)» را در صورت عدم مخالفت کنگره تا شش ماه آینده لغو خواهد کرد.

من برای آینده 800 هزار آمریکایی – شامل 250 نفر از همکارانمان در اپل – نگران هستم چرا که ممکن است آن‌ها از کشوری که آن را خانه خود می‌دانند اخراج شوند.

تصویب‌کنندگان داکا می‌دانستند که افرادی که در کودکی به ایالات‌ متحده مهاجرت کرده‌اند، نباید برای ورود غیرقانونی به کشور تنبیه شوند. این قانون به آمریکایی‌هایی که مدارکشان را در تحقیقات قانونی تکمیل کرده‌اند اجازه می‌دهد تا به مدرسه بروند، زندگی کنند، خانواده خود را حمایت کنند، مالیات بدهند و مانند بقیه ما برای رسیدن به رؤیاهایشان تلاش کنند. مردم ما به آن‌ها رؤیاپردازان می‌گویند و آنها بدون توجه به اینکه در کجا به دنیا آمده‌اند، لایق احترام برابر هستند.

من در پایان هفته گذشته نوشته‌های متعددی از رؤیاپردازان در اپل دریافت کردم. برخی از آن‌ها به من گفتند که در کودکی و حتی برخی در دو سالگی به آمریکا آمده‌اند و خاطره‌ای از اینکه چگونه به این کشور آمده‌اند در ذهن ندارند.

رؤیاپردازانی که در اپل کار می‌کنند ممکن است در کانادا یا مکزیک، کنیا یا مغولستان به دنیا آمده باشند اما آمریکا تنها جایی است که آن‌ها به‌عنوان خانه خود می‌شناسند. آن‌ها در شهرهای ما بزرگ شده‌اند و مدارک دانشگاه‌های سراسر این کشور را دریافت کرده‌اند. آن‌ها الان در 28 ایالات آمریکا برای اپل کار می‌کنند.

آن‌ها در فروشگاه‌های اپل به مشتریان کمک می‌کنند. آن‌ها محصولاتی که مردم دوستشان دارند را مهندسی می‌کنند و در بخش تیم تحقیق و توسعه اپل، آینده این شرکت را رقم می‌زنند. آن‌ها با کمپانی ما، اقتصاد ما، جامعه ما دقیقا به همان اندازه که من و شما درگیر آن هستیم؛ تعامل دارند. رویای آن‌ها رویای ماست.

من می‌خواهم به شما اطمینان دهم که اپل با اعضای کنگره از هر دو حزب همکاری خواهد کرد تا از راه‌های قانونی از تمام رؤیاپردازان کشورمان به‌طور دائم حمایت کنیم.

ما همچنین با تک‌تک این افراد در اپل همکاری خواهیم کرد تا حمایت لازم از آن‌ها و خانواده‌شان به عمل بیاوریم که شامل مشاوره با متخصصان امر مهاجرت نیز می‌شود.

در کنار صدها کارمند که در اپل سهم دارند؛ در کنار همکارانشان و در کنار میلیون‌ها نفر در آمریکا که به قدرت رؤیاها باور دارند؛ ما درخواست اضطراری از رهبرانمان در واشنگتن داریم تا از رؤیاپردازان حمایت کنند تا آیندگان هرگز برای بار دیگر درخطرهای این‌چنینی قرار نگیرند.

با وجود اعتقادی که به ملتمان دارم، من مطمئنم که ارزش‌های آمریکایی پابرجا خواهند ماند و ما به سنت‌مان برای پذیرش مهاجران از تمامی ملت‌ها ادامه خواهیم داد. من هرکاری برای اطمینان حاصل کردن از این مساله مهم را انجام خواهم داد.

تیم

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.