تیم کوک و رکوردشکنی در S&P 500

S&P 500 فهرستی از 500 سهام شرکت های برتر از جمله اپل، در بازار بورس سهام نیویورک و نزدک است. از این فهرست جهت قیاس در معاملات و خرید و فروش سهام و نیز جهت ارزیابی عملکرد شرکت های بزرگ استفاده می‌شود. اخیرا تیم کوک در این فهرست رکورد بسیار مهمی از خود به جا گذاشته و بالغ بر 145 میلیون دلار درآمد در سال 2016 داشته است.

در ظاهر، تیم کوک مدیر عامل اجرایی اپل 8.75 میلیون دلار  به عنوان دستمزد برای سمت خود دریافت کرده است که این مسئله باعث می شود تا نام او در پایین ترین مکان جدول مدیران عامل شرکت های عضو S&P 500 قرار گیرد. این عدد در حقیقت تنها در آمد تیم کوک به عنوان حقوق و مزایای دریافتی او از اپل به حساب می آید و مجموع درآمد او فاصله بسیار زیادی با حقوق دریافتی‌اش به عنوان سمت مدیر عامل اجرایی اپل دارد.

رکوردشکنی تیم کوک در S&P 500

در حقیقت کوک صاحب 1.26 میلیون سهم کمپانی اپل است که در زمان انتصاب به مقام مدیر عاملی در سال 2011 از طرف اپل دریافت کرده است. این سهام به صورت تشویقی و برای ارتقای رتبه در کمپانی به او اختصاص داده شده است.

سال مالی اپل در حالی تمام شده که سهام اپل با 78 درصد رشد همچنان در صدر جدول این فهرست قرار دارد. همین مسئله باعث شده تا کوک در رتبه ثروتمند ترین مدیران عامل فهرست S&P 500 قرار گیرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.