تیم کوک با نخست وزیر هند ملاقات کرد

مدتی است که اپل در تلاش است تا تمرکز تولیدات خود را از روی کشور چین بردارد. اولین اقدام اپل برای رسیدن به این هدف امضای قرارداد با کارخانجات هندی توسط تیم کوک برای تولید بخشی از محصولات در این کشور بود. بر همین اساس، مدتی است که محصولاتی نظیر iPhone SE در کارخانجات هندی اسمبل و تولید می شوند اما جالب اینجاست که اپل تا به امروز در این کشور هیچ اپل استور رسمی نداشته است.

مدتی است که شرکت اپل به دنبال افتتاح اپل استور و فروشگاه های رسمی برای ارائه محصولات و خدمات پس از فروش به کاربران هندی است. به همین دلیل تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل یکشنبه این هفته با Narendra Modi، نخست وزیر هند ملاقات کرد و در این مورد با او به رایزنی پرداخت.

Narendra Modi در این رایزنی اشاره کرد که شرط اصلی کشورش برای افتتاح اپل استور رسمی این است که حداقل 30 درصد از محصولات فروخته شده در این فروشگاه ها، اسمبل شده در هند باشند تا علاوه بر افزایش بازار خرید این محصولات، اپل بتواند اشتغالزایی با آمار بالا برای این کشور را به ارمغان بیاورد. این مسئله در حالی مطرح شده است که آمار محصولات اسمبل شده در هند در حال حاضر بسیار کم بوده و تولید این محصولات راه زیادی را برای رسیدن به حد آستانه آمار درخواستی مقامات هندی دارند.

در این میان تیم کوک ادعا کرد که اپل با «اقتصاد توسعه اپلیکیشن ها» نزدیک 740 هزار شغل در هند به وجود آورده است و در حال حاضر نزدیک به 100 هزار اپلیکیشن هندی در App Store وجود دارد. با این وجود مقامات هندی تلاش دارند تا اپل بیش از اینکه به هند به عنوان یک بازار مصرف نگاه کند؛ هند را به عنوان یک بستر مناسب برای اشتغالزایی تلقی کند.

هند با 1.2 میلیارد نفر جمعیت، یکی از بازار های رو به رشد برای محصولات اپل به شمار می آید که در سال جاری نزدیک به 16 درصد بازار فروش تلفن هوشمند در آن رشد داشته است. با این وجود تنها 3 درصد از این میزان رشد، سهم تلفن های هوشمند iPhone بوده است و اپل قصد دارد تا به بازار هند بیش از گذشته اهمیت دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.