نظرات جنجالی تیم کوک درباره ترامپ

تیم کوک مدیرعامل اجرایی شرکت اپل گفت: بسیاری مسائل هستند که من و ترامپ به هیچ وجه بر سر آنها به تفاهم نمی رسیم.

تیم کوک، مدیرعامل اجرایی شرکت اپل اخیرا در مصاحبه با Bloomberg درباره موضوعات مختلفی از قوانین اساسی اپل و محصولات جدید آن گرفته، تا مسائلی مانند اشتغال زایی و سیاست اظهار نظر کرده است. اما مهمترین بخش این مصاحبه سوال خبرنگار Bloomberg درباره رابطه تیم کوک با دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا بود، آنجا که مدیرعامل اجرایی کمپانی عظیم اپل گفت ما به شکل نگران کننده ای با هم اختلاف نظر داریم.

تیم کوک در این زمینه گفت: من به عنوان یک آمریکایی و یک مدیر عامل اجرایی احساس مسئولیت زیادی می کنم تا سطح آن چه ما تجربه می کنیم بیشتر از همیشه بالا رود. من تلاش زیادی برای روند مهاجرت می کنم. بدون شک من و ترامپ دید کاملا متفاوتی در زمینه های مختلف داریم. من دیدگاه سخت گیرانه ای در زمینه محافظت از محیط زیست دارم. ما در این مسئله نیز اختلاف دیدگاه داریم. بسیاری مسائل هستند که من و ترامپ به هیچ وجه به تفاهم نمیرسیم.

وی تاکید کرد: ما به شکل نگران کننده ای با هم اختلاف نظر داریم. امیدوارم که در بعضی مسائل به تفاهم برسیم و باید برای رسیدن آن زمان صرف کنیم. بیرون آمدن از توافق محیط زیستی پاریس بسیار ناامید کننده بود. من احساس مسئولیت بسیاری در مورد تمامی عواقب ناشی از این حرکت می کنم؛ حتی اگر هیچ کدام از عواقب منفی اتفاق نیافتند. به نظر من این یک تصمیم کاملا اشتباه بود. اگر من راهی برای برگشت به این توافق داشتم، حتما آمریکا را به آن باز می گرداندم.

مدیرعامل اجرایی اپل ادامه داد: من از آن دسته کسانی نیستم که در پایان مذاکره بگویم اگر چیزی که من می خواهم را اجرا نکنید، شورا را ترک می کنم. من از این تصمیم ها حمایت نمی کنم. اما من عمیقا به آمریکا اهمیت می دهم. من می خواهم آمریکا کار درست را انجام دهد. آمریکا از سیاست های کثیف آلوده به خون بسیار مهم تر است.

وی افزود: اجازه بدهید یک مثال در این مورد بزنم؛ برنامه بیمه ای سربازان بازنشسته در تلاش برای ارائه خدمات پزشکی به آنها بود. ما در بعضی از مسائلی که آنها در حال کار بر روی آن بودند، تخصص زیادی داریم. پس ما تصمیم گرفتیم تا با آنها همکاری کنیم. من هیچ اهمیتی به سیاست نمی دهم. من می خواهم به سربازان بازنشسته کمک کنم. پدر من یک سرباز بازنشسته است، برادرم در ارتش خدمت کرده است، ما بسیاری از افرادی که سابقه خدمت در ارتش را دارند را در کنار خود در اپل داریم. این افراد شایسته داشتن بیمه خدمات درمانی هستند. پس ما به دنبال کمک به آنها شتافتیم.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.