اپلیکیشنی مشابه با دسکتاپ برای iOS 11

در سیستم عامل MacOS شما می‌توانید فایل‌های تصویری یا داده‌هایی مانند لوکیشن و نمودار را به داخل فایل‌های مختلف بکشید یا هم‌زمان چند فایل را با هم انتقال دهید. 

اما این امکان در سیستم عامل iOS 10 وجود ندارد، دلیل آن‌هم واضح است؛ نمایش واقعی از فایل‌ها در سیستم عامل iOS 10 وجود ندارد. اما اپل در به‌روز رسانی سیستم عامل جدیدش اپلیکیشن Files را قرار داده است که مانند File Manager در اندروید عمل می‌کند. اپلیکیشن Third-Party جدیدی هم برای iOS 11 طراحی‌شده است که تلفیقش با Files چیزی مشابه با دسکتاپ را برای کاربران آیپد فراهم می‌کند.

The Shelf ساخته یک توسعه‌ دهنده بریتانیایی به نام Daniel Breslan است و این امکان را به کاربران iOS  می‌دهد که مانند صفحه Desktop هر آنچه را که می‌خواهند انتخاب کنند و به فایل‌های دیگر بکشند.

در واقع داده‌هایی که می‌توان از طریقThe Shelf  در قالب فایل جابه جا کرد عبارتند از:

  • موقعیت مکانی که در اپلیکیشن Maps وجود دارد
  • ایمیل‌هایی اپلیکیشن Mail
  • عکس‌ها
  • لینک‌ها
  • لینک اپلیکیشن‌ها
  • متن‌ها

تنها کافی است The Shelf را بازکنید و مانند دسکتاپ فایل‌ها را به داخل آن بکشید. البته به جای Drag and Drop می‌توان فایل‌ها را کپی کرد و در اپلیکیشن کپی کرد. بعد در هر زمانی که خواستید می‌توانید آن‌ها را دوباره کپی کنید و در جای دیگری جایگذاری کنید.

البته این اپلیکیشن در حال حاضر تنها در نسخه بتا iOS 11 وجود دارد اما با عرضه سیستم عامل iOS 11 برای کاربران اپل به‌احتمال‌قوی این اپلیکیشن نیز برای آیپد منتشر شود.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.