سری سوم اپل واچ جانشین آیپاد خواهد شد

حدود پانزده روز پیش منابع رسمی، خبر از تصمیم اپل برای متوقف کردن تولید و فروش آیپاد نانو و آیپاد شافل دادند. مدیران اپل دلیل این اقدام را تمایل اکثر قریب به اتفاق کاربران به ذخیره و پخش فایل‌های موسیقی در تلفن های هوشمند اعلام کردند. اما حالا با این تفاسیر، این سؤال به وجود می‌آید که کدام محصول اپل جایگزین آیپاد خواهد شد. اپل واچ شاید پاسخ این سوال باشد.

اگر امروزه به روند تولید و تقاضای اپل واچ نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که ساعت هوشمند اپل در نوع خود یک محصول هوشمند انقلابی است که میزان فروش آن پس از گذشت چند سال نه‌تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه همچنان در حال افزایش است. اما اگر به زمان معرفی این محصول و حتی دوران پیش از اپل‌واچ برگردیم نظر دیگری نسبت به آن پیدا خواهیم کرد.

بسیاری از تحلیلگران وقتی‌ که اپل‌واچ در سال 2014 معرفی شد، به حالت تمسخرآمیزی آن را نسل جدید آیپاد نانو به همراه بندهای ساعت مچی توصیف کردند. البته این تصور آن‌چنان نیز دور از واقعیت نبود؛ حتی استیو جابز در سال 2010 که نسل ششم آیپاد نانو معرفی شد با همین نگاه تمسخرآمیز به پیشنهاد بعضی از کارمندان اپل که می‌خواستند از آن‌ یک ساعت هوشمند بسازند نگاه می‌کرد.

سری سوم اپل واچ جانشین آیپاد خواهد شد

 

با این‌ حال اپل تاکنون توانسته دو نسل از اپل‌واچ را با قابلیت‌هایی فراتر از یک پخش‌کننده موسیقی به بازار عرضه کند و جالب اینجاست که میزان محبوبیت آن نیز همچنان در حال افزایش بوده است.

با وجود تصمیم اخیر اپل برای پایان دادن به عمر کاری آیپاد نانو، تحلیل‌های بسیاری در مورد آینده کاری اپل‌واچ منتشر شده است. این تحلیل‌ها با ادعای نقاط مشترک اپل‌واچ و آیپاد نانو ادعا می‌کنند که نسل بعدی ساعت اپل می‌تواند جایگزینی مناسب برای پخش‌کننده‌های موسیقی باشد.

در حقیقت نقاط مشترک آیپاد نانو با اپل‌واچ در سه موضوع خلاصه می‌شود:

  1. هر دو در اندازه‌ای کوچک و تقریباً برابر ساخته‌ شده‌اند.
  2. هر دو دارای صفحه‌ نمایش لمسی هستند.
  3. هر دو برای ارتباط نیاز به دستگاهی دیگر دارند؛ آیپاد نیاز به کامپیوتر دارد و اپل‌واچ به آیفون وابسته است.

این تحلیل‌ها در ادامه ادعا می‌کنند که نسل بعدی اپل‌واچ می‌تواند با حذف کامل وابستگی به آیفون، به‌عنوان یک محصول مستقل برای پخش موسیقی کار کند. اپل‌واچ از همین حالا قابلیت اتصال مستقیم به شبکه Wi-Fi را دارد و بر اساس شایعات، سری سوم آن نیز قرار است اتصال مستقیم و مستقل به شبکه LTE را داشته باشد. همین مساله می‌تواند نشانه‌ای از حذف وابستگی اپل‌واچ به آیفون باشد.

با این‌ وجود می‌توان امیدوار بود که در آینده‌ای نزدیک، اپل‌واچ با اتصال مستقیم به اینترنت موسیقی‌های ذخیره‌ شده در Apple Music را از طریق Apple ID دانلود کند و با ارتباط بلوتوث به هدفون‌ها و هندزفری‌های بلوتوثی مختلف نظیر AirPod بدون نیاز به آیفون موسیقی‌های مختلف را پخش کند.

این پیش‌بینی با وجود اقدام‌های اخیر اپل برای مستقل سازی اپل واچ بعید به نظر نمی‌رسد و به احتمال خیلی زیاد تمام محصولات اپل به خصوص اپل واچ در آینده ای نزدیک به سمت مستقل سازی کامل پیش خواهند رفت.

بر اساس شایعات سری سوم اپل واچ اوایل سال 2018 معرفی خواهد شد و اپل از همین الان فرایند طراحی آن با قابلیت های جدید را شروع کرده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.