آیا بازگشت آیپاد در آینده امکان‌پذیر است؟

به نظر شما اگر آیپاد دوباره به چرخه اکوسیستم اپل بازگردد همچنان مخاطبان بسیاری خواهد داشت؟

شاید از آخرین مدل آیپاد اپل تنها دو سال می‌گذرد اما من به‌شخصه خاطرم نیست که آخرین بار کی iPod را دست کسی دیده‌ام. حالا حتی در صفحه اصلی سایت اپل هم منوی مربوط به آیپاد حذف شده، اما بدون شک آیپاد یکی از بهترین و نوستالژیک‌ترین محصولات اپل تا به امروز بوده و به‌جرات می‌توان گفت که آیپاد در دوره خودش نشانی از آزادی، هیجان و وفاداری به موسیقی به شمار می‌رفت. دستگاهی قابل‌حمل با طراحی ساده و رنگ‌های جذاب که به شما اجازه می‌داد میلیون‌ها موزیک را در جیبتان حمل کنید.

حالا اما این پدیده کهنه موسیقی جایش را به محصولات شگفت‌انگیزتری نظیر ایرپاد و هوم پاد داده که در دنیای موسیقی امروز شگفت‌انگیز، حرفه‌ای و سریع عمل می‌کنند، تا جایی که بسیاری معتقدند که ایرپاد چیزی بیش از هدفون وایرلس است، به‌خصوص که قرار است در آینده با ردیاب سلامت تبدیل شود و البته نباید از تجهیز این محصول به Siri؛ باهوش‌ترین دستیار هوشمند دنیا غافل شد.

اما چرا ما معتقدیم که اگر آیپاد‌ دوباره به چرخه اکوسیستم اپل بازگردد همچنان مخاطبان بسیاری خواهد داشت؟

روزی که آیپاد شافل به بازار عرضه شد قیمت آن فقط 49 دلار بود که تا به امروز از ارزان‌ترین گجت های اپل به حساب می‌آید، در واقع گجت مناسبی بود برای کودکانی که هنوز آمادگی داشتن گوشی هوشمند را نداشتند یا کسانی که نمی‌خواستند با آیفون 750 دلاری ورزش کنند.

این پدیده قدیمی شرکت اپل ضعف‌هایی هم داشت که باعث شده در دنیای امروز قابل‌ استفاده نباشد که بزرگ‌ترین آن عدم اتصال به Wifi است. برای اینکه موزیک دلخواهتان را روی آیپاد‌ گوش کنید باید آن را با کابل USB به iTunes روی لپ تاپ نصب کنید، حتی نمی‌توانید موزیک‌های Apple Music را روی آیپاد‌ بریزید و گوش کنید.

در ماه‌های اخیر Spotify گجت قابل‌حمل و کوچکی کاملاً مشابه آیپاد‌ شافل معرفی کرده که می‌توانید از میلیون‌ها موزیک و رادیو آنلاین و  سایر امکانات Spotify بدون نیاز به گوشی هوشمند خود استفاده کرد. شاید راه حل بازگرداندن آیپاد‌ به چرخه حال حاضر اپل نیز همین باشد؛ قابلیت اتصال به Apple Music که به رادیو شخصی کاربران اپل تبدیل شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.