واقعیت افزوده مشکل راه رفتن و پیام دادن هم‌زمان را برطرف خواهد کرد

در کنفرانس 2017 WWDC اپل سیستم‌عامل جدیدش را معرفی کرد که یکی از ویژگی‌های تحسین‌برانگیز آن پلتفرم ARkit یا واقعیت افزوده است.

یکی از کاربردهای واقعیت افزوده این است که می‌توانید هم‌زمان با راه رفتن با تلفن همراهتان هم کارکنید، چراکه در پس‌زمینه چیزی را می‌بینید که در دنیای واقعی خواهید دید. این بدین معنی است که در آینده هنگامی‌ که در خیابان پیام می‌فرستید یا فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام را آپدیت می‌کنید، دیگر زمین نمی‌خورید و مدام به دیگران برخورد نمی‌کنید.

این موضوع می‌تواند جنبه منفی نیز داشته باشد و آن این است که در آینده تعداد بیشتری از افراد را در خیابان و مکان‌های عمومی می‌بینید که سرشان پایین است و بدون توجه به محیط اطراف به کارشان با گوشی هوشمند مشغول‌اند.

حتماً برایتان پیش‌آمده که در مکانی عمومی، مثل مترو تهران به مردم دقت کنید و ببینید که بیش از نصف جمعیت سرشان گرم تلفن همراهشان است و کمی دلگیر شوید اما تا پاییز آینده؛ یعنی قبل عرضه شدن iOS 11 از این صحنه لذت ببرید چون بعد از تلفیق AR با اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی تقریباً تمام مردم سرگرم گوشی های هوشمند خواهند بود و ترسی از برخورد با اشیا، مردم و موانع خیابان نخواهند داشت. البته بازهم باید امیدوار بود که عینک های واقعیت مجازی به‌اندازه گوشی هوشمند کاربردی نشده‌اند! هرچند شایعاتی هم در زمینه طراحی عینک AR توسط اپل وجود دارد.

در نهایت با وجود این مشکلات کوچک، تلفیق تکنولوژی واقعیت افزوده و iOS جهش مثبتی در دنیای تکنولوژی خواهد بود و باید منتظر شد و دید که اپلیکیشن های این پلتفرم جدید تا چه حد پیشرفت خواهند کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.