سخت‌گیری‌های اپل، شرکت تایوانی را منصرف کرد

گزارش‌های ضدونقیض و تاییده نشده در مورد iPhone 8 زیاد است و بدون شک تا زمان معرفی این محصول نیز ادامه خواهند داشت. طی گزارش‌های اخیر یکی از مهم‌ترین تأمین‌کننده‌های برد مدار چاپی برای iPhone 8 از همکاری با اپل کنار کشیده است. این در حالی است که در چند ماه گذشته، اپل میلیون‌ها دلار برای تهیه تجهیزات تولید برد مدار چاپی نسخه بعدی iPhone هزینه کرده بود. در عین‌ حال اپل طبق روال معمول همچنان با شرکت‌های شخص ثالث برای تولید قطعات اصلی و اولیه محصولات خود از جمله برد مدار چاپی iPhone همکاری می‌کند.

بر همین اساس، اپل برای تولید قطعه مذکور با دو شرکت تأمین‌کننده کره‌ای با نام‌های Interflex و Youngpoong Electronics، و یک شرکت تایوانی همکاری می‌کرده که اخیراً شرکت تایوانی از همکاری با اپل‌ کنار کشیده است. به نظر می‌رسد که دلیل این اقدام از طرف شرکت تایوانی، سخت‌گیری‌های اپل‌ در مورد تولید قطعات باکیفیت و با بازدهی بالا اما قیمت تمام شده ارزان اعلام شده است. این در حالی است که اپل‌ تصمیم داشت تا تجهیزات مورد نیاز برای تولید این قطعات را خریداری و به شرکت‌های تأمین‌کننده قرض دهد تا این کمپانی‌ها علاوه بر سودآوری بتوانند محصولاتی باکیفیت تولید کنند.

مدت زیادی است که اپل با چالش‌های زیادی برای ساخت iPhone 8 مواجه است. قرار دادن Touch ID در زیر پنل OLED از یک‌ طرف، و همکاری با تأمین‌کننده‌های مختلف برای تهیه پنل OLED و برد مدار چاپی از طرف دیگر باعث شده تا اپل‌ برای رسیدن به ضرب‌الاجل سپتامبر برای معرفی iPhone بعدی با سختی‌های گوناگونی دست و پنجه نرم کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.