قابلیت های جدید برای Swift Playgrounds

اپل اخیرا قابلیت پشتیبانی از ربات ها، پهبادها و اسباب بازی های هوشمند را به Swift Playgrounds اضافه کرده است.

Swift Playgrounds یک بستر نرم افزاری آموزشی برای آموزش راحت برنامه نویسی در iPad است. این بستر با استفاده از معماهای سرگرم کننده و جذاب، مبانی اصلی برنامه نویسی را به کودکان و نوجوانان آموزش می دهد. اپل اخیرا قابلیت پشتیبانی از پهباد ها و ربات ها را نیز به آن اضافه کرده است و از پس فردا به صورت عمومی در اختیار کاربران خواهد داد. Swift Playgrounds از این پس با اسباب بازی های هوشمند و ربات های مختلفِ ساخت معتبر ترین کمپانی ها از جمله Lego و Parrot سازگار خواهد بود.

Swift Playgrounds سال گذشته در کنفرانس WWDC 2016 معرفی شد که بستری هوشمند برای آموزش نکته های پایه ای برنامه نویسی در محیطی گرافیکی بود. بر اساس ادعای Tim Triemstra، مدیر توسعه Swift Playgrounds، اپل با همکاری شرکت های تولید کننده بازی های کامپیوتری اقدام به تولید این اپلیکیشن کرده است.  طبق ادعای اخیر اپل نزدیک به یک میلیون کاربر فعال دارد.

اما حالا اپل با ارائه قابلیت های بهتر، سعی در افزایش محبوبیت این اپلیکیشن به همراه افزایش هر چه بیشتر جذابیت های آن برای نوجوانان دارد تا علاوه بر یادگیری مبانی اصلی رباتیک و برنامه نویسی، طرفداران بیشتری درسراسر دنیا برای استفاده از آن به همراه بیاورد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.