ادعای تیم کوک درباره اپل واچ یک میلیارد دلار ضرر روی دست سواچ گذاشت

ارزش سهام شرکت سوئیسی سواچ دقیقا در روز معرفی و انتشار اپل واچ سری 3، چهار و نیم درصد افت کرد. با اپل مگ همراه باشید.

بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته، دلیل اصلی کاهش ارزش سهام سواچ، ادعای تیم کوک مبنی بر تبدیل اپل واچ به پرفروش‌ترین ساعت مچی دنیا بوده است. در یادداشت جدیدی که Business Insider منتشر کرده؛ ادعای مطرح‌ شده توسط تیم کوک عامل اصلی تغییر دید سرمایه‌گذاران نسبت به اپل واچ عنوان‌ شده است.

Business Insider در ادامه می‌گوید که اگر سرمایه‌داران دید مثبتی نسبت به اپل واچ پیدا کرده باشند؛ افت 4.5 درصدی سهام سواچ به‌عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان ساعت مچی در سطح جهان، اولین هشدار برای سقوط بازار ساعت‌های مچی غیرهوشمند در دنیا خواهد بود.

تحلیلگران همچنین ادعا می‌کنند که فروش ساعت‌های مچی مکانیکی گران‌قیمت و لوکس برخلاف محصولات میان رده و ارزان‌قیمت نظیر ساعت‌های سواچ افت کمتری را تجربه خواهند کرد. این تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که در آینده‌ای نزدیک، مردم تمایل بیشتری به خرید ساعت‌های هوشمند و به‌خصوص اپل واچ نشان خواهند داد که این مساله می‌تواند زنگ خطری بزرگ برای تولیدکنندگان ساعت‌های مچی در بازه قیمت اپل‌واچ باشد.

این مساله در حالی مطرح‌ شده که بسیاری از تولیدکنندگان ساعت‌های مچی سنتی، دوران ساعت‌های هوشمند امروزی را به‌عنوان حالتی گذار تلقی می‌کنند و اعتقاد دارند که دوران این محصولات به‌زودی پایان خواهد یافت.

سری جدید ساعت‌های هوشمند اپل، با عنوان اپل‌واچ سری 3 روز سه‌شنبه هفته گذشته در مراسم دوازدهم سپتامبر رونمایی شد. اپل در ساخت این سری جدید از ساعت‌های هوشمند خود استقلال بیشتری از آیفون را ارائه داده است و کاربران می‌توانند بسیاری از کارهای روزمره نظیر ارسال پیام و دریافت و پخش موسیقی را مستقیماً از طریق ساعت هوشمندشان تجربه کنند. سری جدید اپل واچ قابلیت اتصال به شبکه LTE به همراه همان شماره تلفن همراهی که کاربران در آیفون خود استفاده می‌کنند را دارد.

به نظر می‌رسد که اپل با معرفی سری سوم اپل واچ بتواند به مهم‌ترین تولیدکننده ساعت مچی در کنار مهمترین تولید کننده ساعت هوشمند در جهان تبدیل شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.