اپل ممکن است پنل‌های OLED آیفون را خودش تولید کند

بر اساس گزارش‌های تائید نشده، اپل تصمیم دارد پنل صفحه‌ نمایش OLED برای آیفون‌های بعدی را خودش تولید کند و به‌ احتمال‌ زیاد وابستگی خود به شرکت‌های رقیب از جمله سامسونگ را کاهش خواهد داد.

پیش‌ از این سامسونگ ادعا کرده بود که از کوپرتینویی‌ها سفارش ساخت 80 میلیون قطعه پنل OLED برای iPhone 8 را دریافت کرده است اما حالا به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد سامسونگ را از لیست شرکت‌های تأمین‌ کننده خود حذف کند.

صفحه‌ نمایش آیفون‌ها تا به امروز از پنل LCD استفاده می‌کردند که فرایند ساخت و تولیدشان پیچیدگی کمتری به نسبت صفحه‌ نمایش OLED دارد. صفحه‌نمایش OLED از لحاظ کنتراست، شفافیت رنگ و روشنایی، کیفیت بیشتری به نسبت LCD دارد و در عین‌ حال روند ساخت آن‌ها تا حدودی برای اپل زمان‌بر خواهد بود.

خبر کنار گذاشتن سامسونگ به‌ عنوان تأمین‌ کننده پنل‌های OLED آیفون در حالی مطرح‌ شده که دو هفته پیش اپل ادعا کرده بود که ممکن است با شرکتی دیگر نظیر ال‌جی برای تأمین پنل های OLED قرارداد ببندد. مدیران تجاری اپل در ادامه این تصمیم ادعا کرده بودند که سامسونگ به دلیل رقابت بر سر تلفن‌های هوشمند، مورد اعتماد اپل نیست.

علاوه بر این، اپل در طی دو سال گذشته، سامسونگ را از لیست تأمین‌کنندگان چیپ های سری A کنار گذاشته است و حتی با وجود تلاش‌های بسیار سامسونگ در سال جاری برای دریافت سفارش چیپ‌های آیفون از اپل، کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفتند تا این وظیفه را تنها به عهده شرکت تایوانی TSMC محول کنند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.