پایگاه تابستانی اپل برای آموزش کدنویسی به کودکان

اپل از جولای امسال، پایگاه تابستانی اش را با هدف آموزش به کودکان آغاز می کند.

کلاس های این پایگاه در اپل استورهای سراسر جهان برگزار خواهد شد و هدف آن آموزش کدنویسی، نقاشی و ویرایش فایل های ویدئویی است و برای کودکان 8 تا 12 سال برگزار خواهد شد. پایگاه تابستانی اپل قرار است، کدگذاری ربات ها و طراحی کتاب های مصور را با استفاده از محصولات اپل، به صورت رایگان به کودکان آموزش دهد.

همچنین از دیگر برنامه های آموزشی این کمپ می توان به ورک شاپ های مختلفی از جمله کدنویسی بازی ها، طراحی کاراکترهای مختلف، تولید موسیقی و ساخت فایل های ویدیویی از طریق iMovie اشاره کرد. هر کدام از این ورک شاپ ها شامل مجموعه ای از 3 کلاس 90 دقیقه ای است که کودکان می توانند در 3 روز متفاوت در آنها شرکت کنند.

دو روز ابتدایی، کودکان بر روی پروژه های خاصی کار می کنند تا کلاس مورد نظرشان را بتوانند انتخاب کنند. در روز پایانی نیز پروژه انجام شده توسط کودکان به والدین و دوستان آنها نشان داده خواهد شد. کمپ تابستانی اپل از 10 جولای کار خود را آغاز کرده و تا 28 جولای ادامه خواهد داشت. ثبت نام این کمپ از طریق وب سایت Apple.com هم اکنون در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل، چند روز پیش در مصاحبه خود با Bloomberg اعلام کرد که سیاست جدید اپل بر اساس آموزش و تولید نیروی کار برای شرکت است. طبق ادعای او، اپل قصد دارد تا تمام گروه های سنی به خصوص کودکان را هدف آموزش کدنویسی قرار دهد. تیم کوک اعتقاد دارد که آموزش کدنویسی مانند زبان مادری باید از کودکی آغاز شود و این یکی از اصول تازه برای اپل به حساب می آید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.