استیو وزنیاک خرید آیفون را یک سرمایه‌گذاری ایمن می‌داند

استیو وزنیاک را همه به‌عنوان بنیانگذار و مؤسس اپل می‌شناسند. به جرات می‌توان او را دومین شخص مهم کمپانی اپل دانست که به همراه استیو جابز یکی از مهم‌ترین و پرسودترین شرکت‌های سه دهه گذشته را تأسیس کرد. اما یک حقیقت مهم در مورد او وجود دارد؛ آن‌ هم اینکه وزنیاک در سال 1985 و بسیار قبل‌تر از اینکه اپل محصولاتی نظیر آیپاد، آیفون و آیپد را به دنیا معرفی کند و با آن‌ها دنیا را تغییر دهد از اپل جدا شد و تنها به سمت مؤسس و سرمایه‌دار بسنده کرد. به همین دلیل نیز بسیاری از افراد پیش از اینکه سری محصولات iDevice به دنیا معرفی شود حتی اسم وزنیاک را هم نشنیده بودند.

استیو وزنیاک اخیراً در مصاحبه‌ای که با یکی از رسانه‌های چینی داشته ادعا کرد که «شرکت‌های چینی سازنده تلفن‌های هوشمند، سعی می‌کنند تا طراحی هوشمندانه‌ای را برای ساخت یک محصول ارزان قیمت به‌ کار گیرند.» به گفته او «تلفن‌های هوشمند چینی با وجود قیمت پایین، کارایی بسیار خوبی دارند.»

او در ادامه توضیح داد که «با این‌ وجود بسیاری از مردم علاقه دارند تا یک تلفن هوشمند گران‌ قیمت مانند آیفون داشته باشند تا یک تلفن هوشمند چینی با قدرت و کارکرد قابل‌ قبول، چراکه خرید محصولاتی شبیه به آیفون یک سرمایه‌گذاری ایمن است.» به گفته وزنیاک «شما پیش از اینکه یک آیفون بخرید، یقیناً می‌دانید که چه‌ کارهایی از آن باید انتظار داشته باشید، چرا که آیفون بر پایه نوآوری و «قابل‌ اتکا بودن» ساخته‌ شده است و وقتی‌ که عاشق اپل باشید، حتماً برای خرید آن پول خواهید داد.»

او در پایان به سهم اپل و آیفون از بازار چین اشاره کرد و گفت: «برای تبدیل‌ شدن به بهترین کمپانی، نیازی نیست که بیشترین سهم بازار را در دست داشته باشید، بلکه کافی است بهترین محصول ممکن را تولید کنید و اپل نیز به این مسئله ایمان دارد.»

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.