استیو جابز قصد داشت دکمه Back برای آیفون بسازد

تولد 10 سالگی اولین آیفون با سروصدا های زیادی همراه بود. کتاب The One Device: The secret history of the iPhone نوشته Brian Merchant حقایقی عجیب را در مورد نحوه ساخت این تلفن هوشمند مطرح کرد و حالا اعضای تیم سازنده آن، یک به یک در حال ارائه توضیحاتی در مورد اتفاقات پشت پرده طراحی و تولید iPhone هستند.

Imran Chaudhri یکی از اعضای اصلی تیم طراحی آیفون که سال گذشته از اپل جدا شد، در اظهاراتی که در بخشی از این کتاب آورده شده، ادعا کرده که استیو جابز به تیم تولید کننده دستور داده بود تا یک دکمه دیگر، علاوه بر دکمه Home در iPhone تعبیه کنند. او در ادامه اظهاراتش گفته که جابز متقاعد شده بود که iPhone برای تجربه کارکرد بهتر نیاز به یک دکمه فیزیکی دوم برای برگشت دارد.

با وجود اینکه دکمه Home هنوز پس از 10 سال در iPhone های نسل بعدی نیز باقی مانده، اما دکمه Back هرگز در آیفون ظاهر نشد. در صورتی که طبق ادعای Imran Chaudhri، استیو جابز بر ساخت دکمه Back پافشاری بیشتر می کرد، ممکن بود کاربران iPhone امروزه شاهد تجربه کاربری شبیه به تلفن های اندرویدی بودند.

Chaudhri می گوید استدلال جابز برای قرار دادن دکمه Back این بوده که تلفن های هوشمند در آن زمان در میان سیلی از اپلیکیشن های باز شده غرق می شدند و تعبیه یک دکمه برای برگشت و نهایتا بستن اپلیکیشن می توانست کمک بسیاری به بهبود بازدهی و عمر باتری تلفن کند؛ علاوه بر اینکه این کار می توانست از گیج شدن کاربر و پیچیدگی بیش از حد تلفن جلوگیری کند.

کتاب The One Device: The secret history of the iPhone نوشته Brian Merchant در بیستم ژوئن منتشر شد و تنها چند روز پس از عرضه عمومی آن سروصدا و واکنس های زیادی در میان طرفداران محصولات اپل، توسعه دهنده گان، کمپانی های رقیب و به ویژه مدیران سابق و کنونی اپل ایجاد کرد تا حدی که بعضی از اعضای تیم طراحی iPhone اولیه، بیانات این کتاب را تکذیب کرده اند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.