آپدیت جدید Safari از نسخه وب اسپاتیفای پشتیبانی نمی‌کند

بر اساس جدیدترین گزارش وب سایت Engadget، نسخه وب پخش کننده موسیقی اسپاتیفای در آپدیت جدید مرورگر Safari پشتیبانی نمی‌شود. با اپل مگ همراه باشید.

جامعه کاربری اسپاتیفای از ابتدای هفته جاری متوجه تغییراتی عجیب در دسترسی نسخه وب این سرویس پخش‌ کننده موسیقی در مرورگر رسمی اپل شده‌اند. این کاربران در زمان دسترسی به نسخه وب اسپاتیفای با پیامی مبنی بر عدم پشتیبانی وب پلیر این سرویس در مرورگر Safari مواجه شده‌اند که نهایتاً آن‌ها را به یک مرورگر دیگر ارجاع می‌داد.

علاوه بر این، در آپدیت جدید صفحه مربوط به بررسی‌های فنی وب سایت اسپاتیفای نیز، اعلام‌ شده که نسخه وب این سرویس پخش موسیقی، تنها از طریق مرورگرهای دیگر نظیر گوگل کروم، فایرفاکس، مایکروسافت اج و اوپرا در دسترس خواهد بود. این مساله همچنین از طرف بخش خدمات مشتریان اسپاتیفای نیز تائید شده است و اسپاتیفای ادعا کرده که به دلیل تغییرات اعمال‌ شده در آپدیت جدید Safari، قادر به ارائه خدمات در این مرورگر نیست.

بخش خدمات مشتریان اسپاتیفای همچنین اطلاعاتی در مورد بازگشت خدمات این سرویس به مرورگر پیش‌فرض اپل ارائه نداده است. وب‌سایت فرانسوی Mac Generation نیز ادعا کرده که مشکل پیش‌ آمده احتمالاً مربوط به یکی از پلاگین‌های حیاتی برای اجرای اسپاتیفای در Safari است که به‌عنوان ماژول رمزگشایی محتوا فعالیت می‌کرده است. بر همین اساس به‌ احتمال‌ زیاد اپل در توسعه آپدیت جدید مرورگر خود، پشتیبانی از این پلاگین را متوقف کرده است.

اپل با ارائه سرویس پخش موسیقی Apple Music چند سالی است که رقابتی شدید را با سرویس‌های پخش موسیقی دیگر نظیر اسپاتیفای شروع کرده است. همین مساله باعث شده تا گمانه‌زنی‌ها درباره تلاش اپل برای تنگ‌تر کردن عرصه رقابت سرویس‌های رقیب در اکوسیستم اختصاصی اپل را بیشتر کرده است. در صورت حقیقت داشتن این مساله، بعید به نظر می‌رسد که اپل برای بار دیگر پشتیبانی خود برای سرویس اسپاتیفای در Safari را برگرداند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.