محدودیت Spotify در رقابت با Apple Music

در 8 ژوئن 2015 وقتی که Apple سرویس جدید موسیقی خود را معرفی کرد، تنها واکنش Daniel Ek به عنوان موسس Spotify یک توییت دو کلمه ای بود: “Oh ok.”

هر چند که Daniel Ek بعدها توییت خود را پاک کرد، اما Spotify در دو سال گذشته همواره در رقابتی سر سختانه با Apple Music  بوده است. اما آنچه که اخیرا استفاده از Spotify را برای بعضی از کاربران آزاردهنده کرده، محدودیت های اعمال شده آن در تعداد موزیک های دانلود شده است. تا پیش از این محدودیت دانلود Spotify برای تعداد کمی از کاربران کشف شده بود اما اخیرا این محدودیت به یکی از بزرگترین معضلات تبدیل شده است.

کاربران Spotify تنها می توانند 10 هزار موزیک را به صورت یکجا در آرشیو خود نگه دارند. این در حالی است که این سرویس بیش از 30 میلیون آهنگ را در خود جای داده است. هر چند که این مشکل ممکن است به چشم بسیاری از کاربران نیاید، اما برای عده ای از کاربران که علاقه زیادی به داشتن آرشیو بزرگ موسیقی دارند، بسیار آزار دهنده خواهد بود.

Spotify هنوز پاسخی منطقی برای این محدودیت ارائه نداده است و در مقابل هزاران کاربر که از این محدودیت شکایت داشتند، تنها به یک توضیح کوتاه بسنده کرده است: «در حال حاضر ما تصمیمی برای کاهش محدودیت دانلود نداریم؛ چرا که کمتر از یک درصد کاربران ما با این محدودیت مواجه هستند و ما سعی داریم تا سرویس خود را برای ارائه تجربه هرچه بهتر 99 درصد دیگر متمرکز کنیم.»

مسئله محدودیت برای دانلود موسیقی ها تا پیش از این نیز در تمام سرویس ها وجود داشته و حتی همین حالا نیز Apple Music محدودیت 100 هزار دانلود را دارد. اما این محدودیت یک دهم  Spotify هست و تاکنون باعث نارضایتی کاربران نشده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.