نام اسنپدراگون ۸۴۵ در متن شکایت کوالکام علیه اپل

اوایل امسال خبرهایی درباره تراشه اسنپدراگون 845 منتشر شد و گفته شد که این اسنپدراگون که هنوز به طور رسمی معرفی نشده است به احتمال زیاد گل سر سبد تراشه‌های شرکت کوالکام خواهد بود.

همچنین درباره این تراشه گفته شد که قدرت پردازش آن 7 نانومتر است و این بدین معنی است که عملکرد آن 25 تا 35 درصد بهتر از تراشه اسنپدراگون 835 که در حال حاضر در بازار موجود است، خواهد بود. اما با همه این تعریف و تمجیدها و در حالی که همه منتظر ورود زودهنگام آن به بازار بودند بعداً گفته شد که تراشه مذکور هنوز برای تولید انبوه آماده نشده است و احتمالاً سال بعد آماده ورود به بازار خواهد بود.

با این همه و با وجودی که اسنپدراگون 845 هنوز به طور رسمی اعلام وجود نکرده است، جالب است که نام آن در شکایتی که کوالکام  در کمیسیون تجارت جهانی علیه اپل طرح کرده، مطرح شده است. شرکت کوالکام در این شکایت خواستار منع واردات گوشی‌های آیفون اپل به خاک آمریکا شده است. کوالکام در بخشی از اسنادی که به کمیسیون ارائه داده در لیست تراشه‌های پتنت خود از SDM845 نیز یا همان اسنپدراگون 845 نام برده است.

پیشتر نیز اپل در کمیسیون تجارت جهانی علیه کوالکام طرح دعوی کرده بود. اپل مدعی است که حق امتیازی که کوالکام برای پتنت‌های خود می‌گیرد بیش از حد زیاد است و کوالکام نیز در مقابل اپل را به دخالت در قراردادهای خود با مشتریانش که همان پیمانکاران آسیایی تولید کننده آیفون و آیپد هستند، متهم می کند. اپل ظاهراٌ از شرکت‌های پیمانکار تولید آیفون و آیپد خود مانند Foxconn و Pegatron خواسته که به کوالکام هزینه‌ای بابت پتنت‌هایش نپردازند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.