اسپیکر هوشمند صوتی جان یک زن را نجات داد

در چند ماه اخیر موجی از انتقادها به اسپیکرهای هوشمند راه افتاده است که این محصولات را به چشم تهدیدی بزرگ برای حفظ حریم شخصی نگاه می‌کند. اما گزارش‌های امروز صبح حاکی از آن است که یک اسپیکر هوشمند توانسته از وقوع یک جرم خانگی جلوگیری کند.

پلیس نیومکزیکو در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده که فردی به نام Eduardo Barros در حین نزاع خانوادگی، توسط یک دستیار هوشمند صوتی شناسایی‌شده و دستیار بر اساس هوش مصنوعی خود با پلیس تماس گرفته است. Eduardo Barros زمانی که در حال تهدید همسر خود با اسلحه بود، جمله‌ای شبیه به: «آیا به پلیس زنگ‌زده‌ای؟» را می‌گوید و دستیار هوشمند پس از فعال شدن، با پلیس و چندی از همسایه‌ها تماس می‌گیرد. همین کار باعث می‌شود تا پلیس در کمترین زمان ممکن رسیده و Eduardo Barros را دستگیر کنند.

در ابتدای انتشار این خبر اعلام شد که دستیار هوشمند مذکور Google Home بوده که در خبرهای تکمیلی بعدی این ادعا تکذیب شد و نام دستیار هوشمند هنوز به‌طور رسمی اعلام‌ نشده است.

پیش‌ از این نیز در صحنه یک تصادف رانندگی، قربانی حادثه توانسته بود با استفاده از اسپیکر هوشمند Siri در Apple Watch با مرکز اورژانس و خدمات شهری تماس بگیرد و جان خود را نجات دهد. تیم کوک نیز با تائید این خبر ادعا کرده بود که اپل به دنبال ساخت محصولاتی هوشمند؛ نه‌تنها برای بهبود کیفیت زندگی، بلکه نجات جان انسان‌ها در مواقع ضروری است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.