حالت Smart Invert در iOS 11 یک‌قدم نزدیک‌تر به حالت تاریک

حالت Dark Mode در iOS  یکی از پر درخواست‌ترین تغییراتی است که کاربران تا به امروز از اپل داشته‌اند.

بعضی از کاربران بر اساس سلیقه و بعضی دیگر برای استفاده راحت‌تر در زمان تاریکی و شب ترجیح می‌دهند تا صفحه‌نمایش آن‌ها پیش‌زمینه‌ای از رنگ‌های تاریک مانند مشکی و خاکستری داشته باشد. با وجود اینکه این حالت تا به امروز در iOS موجود نشده اما اخیراً اپل یک قابلیت جدید را به iOS اضافه کرده که تا حدودی شبیه به حالت Dark Mode است. حالت معکوس کردن رنگ‌ها مدتی است که در سیستم‌عامل iOS وجود دارد. البته این حالت معمولاً برای کاربرانی که کوررنگی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای کاربران عادی شاید کمی آزاردهنده باشد؛ چراکه این قابلیت در iOS 10 تمامی موارد نمایش داده‌ شده در دستگاه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

اما این قابلیت در iOS 11 هوشمندتر شده است. Smart Invert در iOS 11 برخلاف iOS 10 که تمام موارد، حتی عکس‌ها را به حالتی شبیه به نگاتیو درمی‌آورد، عمل نمی‌کند. قابلیت هوشمند معکوس کردن تصاویر در iOS 11 می‌تواند تمام موارد نمایش داده‌شده سیستم‌عامل را تغییر دهد، اما عکس‌ها و تصاویر را بدون ایجاد کوچک‌ترین تغییری به شما نمایش دهد.

کاربرانی که از نسخه‌های بتای iOS 11 استفاده می‌کنند از همین حالا می‌توانند به تنظیمات دستگاه خود رفته و این قابلیت را فعال کنند. برای این کار کافی است به تنظیمات زیر بروید و گزینه مخصوص را فعال کنید:

Settings > General > Accessibility > Display Accommodations > Invert Colors > Smart Invert

البته حتی با وجود هوشمندتر شدن این قابلیت در iOS 11 ، باز هم نمی‌توان حالت Smart Invert را حالت تاریک تلقی کرد. چراکه این قابلیت برای افرادی ساخته‌شده که توانایی تشخیص بعضی از رنگ‌ها را ندارند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.