آیا آیفون 8 به آیفون ادیشن تغییر نام می‌دهد؟

برخی از شرکت‌های سازنده قاب آیفون در نمایشگاه IFA 2017 خبر از تغییر نام آیفون‌های معرفی‌ شده در دوازدهم سپتامبر می‌دهند. با اپل مگ همراه باشید.

یکی از نویسندگان وب‌سایت 9to5mac در افتتاح نمایشگاه IFA 2017 در برلین حضور داشته و با برخی از شرکت‌های تولیدکننده قاب‌های اختصاصی آیفون مصاحبه کرده‌ است. نویسنده این وب‌سایت ادعا می‌کند که حداقل دو شرکت تولیدکننده قاب اطلاعاتی در مورد تغییر نام آیفون‌های معرفی‌ شده در رویداد دوازدهم سپتامبر به دست آورده‌اند.

این شرکت‌ها ادعا می‌کنند که از منابع اطلاعاتی متفرقه از  شهر شانژن واقع در چین حدس و گمان‌هایی در مورد پکیج آیفون‌های معرفی‌ شده در سال 2017 به دست آورده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها نحوه نام‌گذاری این محصولات است. بر اساس این منابع اطلاعاتی؛ اپل در تاریخ دوازدهم سپتامبر سه آیفون با نام‌های آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون ادیشن را معرفی خواهد کرد.

یکی از همین شرکت‌های تولیدکننده قاب آن‌قدر از اطلاعات به‌دست‌ آمده مطمئن است که حتی ادعا می‌کند مشخصه SKU محصولات آینده خود را بر اساس اطلاعات به‌دست‌ آمده از شانژن تغییر داده و نام‌گذاری‌های جدید برای بسته‌بندی محصولاتش را به چاپ رسانده است. شرکت دیگر نیز بر اساس این اطلاعات برچسب‌هایی با اسم‌های جدید سفارش داده که بر روی محصولاتش بچسباند. هر دو شرکت سازنده قاب که این اطلاعات را به نویسنده 9to5mac ارائه داده‌اند؛ خواستار عدم انتشار نامشان هستند.

حدس و گمان‌ها در مورد آیفون‌های بعدی آن‌قدر زیاد شده که حتی با وجود این شایعه می‌توان در مورد معرفی آیفون‌های بعدی در رویداد دوازدهم سپتامبر نیز شک کرد. اما در صورت معرفی مدل‌های بعدی آیفون؛ و آن‌هم با فرض صحت این شایعه، آنچه تا پیش‌ از این با نام iPhone 7s شناخته می‌شد، حالا بانام iPhone 8، و آنچه تا پیش‌ از این بانام iPhone 8 موج شایعات زیادی را در خبرگزاری‌ها به‌وجود آورده بود بانام iPhone Edition معرفی خواهد شد.

با این‌ حال اگر در دوازدهم سپتامبر خبری از آیفون جدید باشد؛ بدون شک اپل و به‌خصوص تأمین‌کننده‌های آسیایی نظیر فاکس‌کان از همین حالا فرایند بسته‌بندی آن را شروع کرده‌اند. پس ممکن است شایعه به‌دست‌ آمده؛ در فرایند بسته‌بندی به بیرون نشت پیداکرده باشد.

پیش‌ از این نیز در مارچ امسال وب‌سایت ژاپنی  MacOtakara به‌عنوان اولین وب‌سایتی شناخته ‌شد که از آیفون ساخته‌ شده با صفحه‌ نمایش OLED با عنوان iPhone Edition یاد کرده بود. این وب‌سایت همچنین اعلام کرده بود که این محصول به مناسبت 10 سالگی سری تلفن‌های هوشمند آیفون معرفی می‌شود و به‌صورت محدود تولید و عرضه خواهد شد.

آیا آیفون 8 به آیفون ادیشن تغییر نام می‌دهد؟

این در حالی است که همچنان بسیاری از منابع تحلیلی و خبری همچنان از دو آیفون جایگزین iPhone 7  و iPhone 7 Plus با عنوان iPhone 7s و iPhone 7s Plus یاد می‌کنند و آیفون سالگرد 10 سالگی تلفن هوشمند اپل که قرار است با صفحه‌ نمایش OLED تولید شود را با نام‌هایی نظیر iPhone 8 و iPhone Pro می‌شناسند. البته برخی از منابع خبری دیگر نیز به مجهول بودن نام آیفون سالگرد 10 سالگی اشاره می‌کنند و آن را بانام iPhone x می‌شناسند.

علاوه بر این در صورت جست‌وجوی نام iPhone 8 در وب‌سایت آمازون، متوجه خواهید شد که بسیاری از تولیدکنندگان قاب آیفون، همچنان آیفون سالگرد 10 سالگی را بانام iPhone 8 می‌شناسند و تعدادی محدود از تأمین‌کنندگان در وب‌سایت آمازون این محصول را با نام iPhone x یا iPhone Edition پذیرفته‌اند.

دو شرکت مدعی نام iPhone Edition همچنین در مورد پورت لایتنینگ در آیفون‌های 2017 شک دارند و اعلام می‌کنند که هنوز معلوم نیست آیفون‌های بعدی علاوه بر سیستم شارژ بی‌سیم، با پورت اختصاصی اپل عرضه می‌شوند و یا درگاه USB-C جای درگاه لایتنینگ را در آن‌ها خواهد گرفت.

اپل همیشه به مرموز بودن در ساخت و معرفی محصولات معروف بوده تا حدی که اطلاعات مربوط به بیشتر محصولات این شرکت تا روز معرفی رسمی محصولات در هاله‌ای از ابهام باقی می‌ماند. اما این دفعه، از آنجایی‌ که موج شایعات در مورد آیفون سالگرد 10 سالگی از زمان معرفی iPhone 7 و iPhone 7 Plus قوت گرفتند؛ مرموز بودن اپل بیشتر از مواقع دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

با این‌ وجود هنوز معلوم نیست که از روز دوازدهم سپتامبر به بعد کدام‌ یک از شایعات در مورد آیفون‌های جدید صحیح و کدام نادرست خواهند بود و باید تا این تاریخ و برگزاری این مراسم منتظر بود و دید که اپل چگونه طرفداران خود را شگفت‌زده می‌کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.