قابلیت ترجمه Siri در iOS 11

یکی از موارد جالبی که دستیار صوتی هوشمند Siri در نسخه جدید iOS به آن مجهز شده، قابلیت ترجمه بهنگام و در لحظه جملات و کلمات به زبان‌های مختلف است. Siri روزبه‌روز در حال هوشمندتر شدن است و به‌ جرات می‌توان آن را هوشمندترین دستیار صوتی این روزها در دنیای فناوری دانست. اپل در طراحی Siri‌ بیش از هر چیزی روی هوشمندتر شدن و قابلیت Machine Learning دستیار صوتی هوشمند خودکار کرده، این در حالی است که دستیارهای هوشمند صوتی رقیب مانند Google Now هنوز به‌اندازه Siri هوشمند نیستند.

اپل در iOS 11 تلاش زیادی کرده که لحن گفتاری Siri را طبیعی‌تر از همیشه کند تا استفاده از آن لذت‌بخش‌تر از هر دستیار صوتی دیگری باشد. در حالی‌ که گوگل سعی کرده تا به‌ جای هوشمندتر کردن دستیار هوشمند صوتی خود، پشتیبانی از زبان‌های بیشتری را به Google Now اضافه کند. با وجود اینکه Siri هنوز دایره زبان‌های کمتری به نسبت Google Now پشتیبانی می‌کند اما اگر کمی مهارت در زبان انگلیسی یا یکی دیگر از زبان های پشتیبانی شده در Siri‌ داشته باشید، می‌توانید از قابلیت‌های مختلف آن در کارهای روزمره استفاده کنید.

Siri هم‌اکنون از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، چینی، ایتالیایی و اسپانیایی برای قابلیت ترجمه پشتیبانی می‌کند و جالب اینجاست که توان آن برای ترجمه بسیار عالی و روان است. اگر به یکی از زبان‌های فوق تسلط داشته باشید، در iOS 11 می‌توانید با فشار دادن دکمه Home، دستیار Siri‌ را فعال نموده و چیزی شبیه به جمله زیر بگویید:

How do you say

و پس‌ از آن جمله موردنظر و زبان موردنظر را بگویید:

Can I have Something for breakfast’ in German…

به همین سادگی Siri جمله شمارا دریافت و به زبان دیگر ترجمه می‌کند و آن را تلفظ می‌کند. شما همچنین می‌توانید جمله را روی صفحه‌ نمایش دستگاه تان نیز بخوانید و یا حتی روش تلفظ بصری جمله مورد نظرتان را در زبان مبدا مشاهده کنید. روش ترجمه Siri‌ بسیار آسان است؛ شما حتی می‌توانید به Siri بگویی یک کلمه را در زبان دیگر تلفظ کند:

Hey Siri, say ‘cat’ in Italian

البته ترجمه Siri فقط به قابلیت صوتی آن محدود نمی‌شود، شما می‌توانید یک متن تایپ‌ شده را به Siri‌ بدهید تا آن را به زبان دیگر برای شما ترجمه کند. جالب اینجاست که در هر دو روش صوتی و متنی، Siri‌ ترجمه‌های نسبتاً دقیقی را ارائه می‌دهد بخصوص در ترجمه جملات پراستفاده در زبان‌های مختلف.

با وجود اینکه هنوز بسیاری از زبان‌ها برای Siri موجود نیست، اما انتظار می‌رود در آینده‌ای نه‌ چندان دور شاهد تجهیز آن به زبان‌های دیگر باشیم. مجهز شدن iOS 11 به صفحه‌کلید فارسی، می‌تواند نشانه‌ای بزرگ برای مجهز شدن Siri‌ به زبان فارسی باشد. سیاست همیشگی اپل به این صورت بوده است که هیچ موقع کیفیت تجربه کاربری را فدای پیشگام بودن در یک زمینه نمی‌کند. به همین دلیل Siri برخلاف Google Now زمانی به زبان‌های دیگر مجهز می‌شود که بتواند بهترین تجربه کاربری را به کاربرانش ارائه دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.