اپل فروش محصولات هوشمند سلامتی نوکیا را دوباره شروع کرد

اپل بار دیگر فروش محصولات هوشمند سلامتی نوکیا را از سر گرفت. بر همین اساس، محصولات هوشمند نوکیا هم‌اکنون در فروشگاه آنلاین اپل برای کاربران آمریکایی و کانادایی آماده فروش شده است.

اقدام اخیر اپل برای فروش محصولات هوشمند سلامتی نوکیا، نتیجه توافق قانونی این دو کمپانی بر سر استفاده از حق ثبت اختراع است که دو ماه پیش انجام شد.

محصولات موجود شده جدید در اپل استور آمریکای شمالی شامل ترازوی هوشمند Body Cardio Scale و Body+ Scale، ترموستات هوشمند و دستگاه هوشمند اندازه‌گیری فشارخون  BPM+ می‌شود. تمام این محصولات تا پیش‌ از این تحت برند Withings به فروش می‌رسیدند. Withings سال گذشته با قیمت 192 میلیون دلار توسط نوکیا خریداری‌ شد. اما محصولات آن همچنان با نام Withings به فروش می‌رسیدند. همین مساله باعث شد تا سال گذشته نوکیا به دلیل نقض حقوقی 32 پتنت متفاوت از اپل شکایت کند.

اما در اوایل خرداد امسال مدیران نوکیا اعلام کردند که با اپل به توافق رسیده‌اند و این شرکت می‌تواند محصولات هوشمند سلامتی نوکیا را با رعایت حق نام تجاری نوکیا به فروش برساند. به همین دلیل این محصولات از این‌ پس با برند نوکیا به فروش خواهند رسید. اپل نیز طی پستی در وب‌سایت خود اعلام کرد که این محصولات تا 24 جولای در فروشگاه‌های فیزیکی اپل واقع در آمریکای شمالی موجود خواهند شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.