جذابیت‌های ARkit قبل از کاربردی شدن آن

روزهای اولیه پلتفرم َARkit  شبیه به‌ روزهای اول App Store خواهد بود.

ARkit پلتفرم واقعیت افزوده اپل است که ماه گذشته معرفی شد. این پلتفرم در نسخه iOS 11 پاییز سال جاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

این‌طور به نظر می‌رسد که روزهای اولیه ARkit شبیه به‌روزهای اول App Store باشد. در سال 2008 وقتی‌ که اولین بار AppStore معرفی شد هنوز خبری از Facebook و Twitter نبود و اپلیکیشن های App Store بیشتر جنبه سرگرمی داشتند. تا جایی که یکی از اپلیکیشن ها به اسم «من پولدار هستم» 999.9  دلار بود و در واقع هیچ کاری انجام نمی‌داد.

هم‌زمان با در دسترس قرار گرفتن iOS 11 در پاییز آینده، اپلیکیشن های ARKit هم در دسترس خواهد بود. تاکنون اغلب اپلیکیشن های معرفی‌شده، برای نمونه آپدیت جدید Pokemon Go یا اپلیکیشن آموزش رقص مجازی جنبه بازی و سرگرمی داشته. می‌توان گفت که در حال حاضر جنجالی‌ترین اپلیکیشن ها دقیقه مشابه Snapchat  یا Instagram هستند که با آن‌ها می‌توانید روی صورت دوستانتان عینک و کلاه بگذارید یا در محل کارتان درخت مجازی بکارید.

جذابیت‌های ARkit قبل از کاربردی شدن آن

اما این در زمینه فناوری‌های جدید امری طبیعی است و مدتی زمان می‌برد تا توسعه‌دهندگان و نوآوران فناوری بتوانند از پتانسیل اصلی این فناوری استفاده کنند.

احتمالاً در آینده‌ای نه‌چندان دور بتوانیم با استفاده از AR به‌راحتی مساحت و محیط زمین را اندازه‌گیری کنیم یا قبل از اینکه ساختمانی ساخته شود داخل آن راه برویم و فضا را ببینیم اما تا آن روز اپلیکیشن های ARkit بیشتر جنبه سرگرمی خواهند داشت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.