سامسونگ تولید پنل‌های OLED آیفون را از شهریور شروع می‌کند

بر خلاف شایعاتی که قبلاً منتشر شده بود، به نظر می‌آید که Samsung Display تامین کننده اصلی پنل‌های OLED اپل در سال 2017 باشد. شرکت کره‌ای سامسونگ مبلغ هنگفتی را برای تجهیز کارخانه A3 خود به وسایل مورد نیاز برای تولید صفحه‌های نمایشگر آیفون و همچنین برای ساخت خط Back-End Process خود در ویتنام خرج کرده است.

به گزارش منابع آگاه، Samsung Display آزمایش هفت خط تولید OLED Panel برای آیفون اپل را تمام کرده است و اوایل شهریور یا اواخر مرداد تولید OLED را شروع می‌کند.

در کمال تعجب شرکت سامسونگ ظرفیت تولید پنل‌های آیفون را در هر هفت خط به 105 هزار پنل در ماه افزایش داده است. ظرفیت تولید سامسونگ در سال گذشته 15 هزار پنل در هر ماه بود.

خط تولید نسل ششم OLED های انعطاف پذیر Samsung Display تنها و به طور انحصاری مختص تولید پنل‌های آیفون نخواهد بود و از سه ماهه چهارم سال ماهانه 300 هزار پنل هم برای سامسونگ و چند شرکت دیگر چینی تولید می‌کند.

ممکن است به نظر بیاید که این اعداد و ارقام برای تولید انبوه خیلی هم زیاد نیست اما توجه داشته باشید که هر یک پنلی که یکی از این خطوط تولید می‌کند برای ساخت صفحه نمایشگر چند آیفون استفاده می‌شود.

شرکت Samsung Display امسال تنها تامین کننده OLED مورد نیاز آیفون است اما به گزارش منابع متعدد، اپل با سرمایه‌گذاری کلان در تلاش است که قدرت انحصاری تولید صفحات نمایشگر آیفون را از سامسونگ بگیرد و به LG Display کمک کند تا سال 2018 وارد چرخه تولید OLED شود.

گفته می‌شود که اپل 2.6 میلیارد دلار در LG Display سرمایه گذاری کرده است و امیدوار است بتواند ظرف دو سه سال آینده روی LG Display به عنوان یک تامین کننده اصلی صفحات نمایشگر آیفون حساب کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.