سود سامسونگ از ساخت قطعات آیفون 10، 4 میلیارد بیشتر از ساخت S8 خواهد شد

اگر محاسبات و پیشبینی‌ها درست باشند، سامسونگ تا سال 2019 مبلغ 14 میلیارد دلار تنها از ساخت قطعات آیفون 10 سود خواهد کرد، و سود آن از گلکسی S8 تنها 10.1 میلیارد دلار خواهد شد.

براساس یک گزارش از سایت وال ‌استریت ژورنال و بر طبق تحقیقات موسسه  Counterpart، آیفون تامین کننده مبلغ 110 دلار از قطعات داخل آیفون 10 است، که شامل نمایشگر،چیپ‌ها، باتری‌ها و خازن‌هاست که یا ساخت سامسونگ و یا وابسته به آن هستند. گلکسی S8 در این زمینه مبلغ 202 دلار قطعه ساخت خود سامسونگ دارد.

تا تابستان 2019 شرکت Counterpart  پیشبینی فروش 130 میلیون نسخه آیفون 10 و 50 میلیون نسخه از گلکسی S8 را دارد.

این مطالعه نشان می‌دهد که بیشترین درصد خرید یک پرچمدار دو سال نخست منتشر شدن آن است. این تحقیقات همچنین شروع و مقاطع طولانی‌تر فروش را برای گلکسی S8 در نظر گرفته‌اند، که با توجه به عرضه آن در ماه اپریل میلادی آورده شده است.

همچنین موضوعی که در گزارش نیاورده شده، سود شرکت‌های اپل و سامسونگ از  مقدار فروش این دستگاه‌هاست و تنها به فروش قطعات تمرکز داشته است. همچنین دیگر موضوعی که به آن اشاره نشده است، دیگر دستگاه‌های منتشر شده در سال 2017 مانند گلکسی نوت 8 و آیفون 8 هستند.

اپل به دنبال قطع کردن رابطه خود برای ساخت قطعات محصولاتش است. همکاری شرکت اپل با کمپانی Bain برای خرید بخش مموری توشیبا هم حرکت عظیمی در این راه است، که در کنار درخواست‌های جدید این شرکت از LG برای ساخت OLED قابل توجه هستند.

گلکسی S8 قیمت 749 دلاری داشته که برای خرید در فروشگاه‌ها با کاهش قیمت بیشتری نیز همراه خواهد شد. گوشی آیفون 10 از قیمت 979 دلار شروع خواهد شد. و دستگاهی که در گزارش به قیمت آن اشاره نشده گلکسی نوت 8 با قیمت 949 دلار است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.