منافع شرکت‌های کره جنوبی از تولید آیفون ۸

کره جنوبی یکی از کشورهای ذی نفع در تولید آیفون 8  است. اپل قرار است اواسط شهریور پرچمدار پرحاشیه و احتمالا پرسود خود را رونمایی کند. با ورود آیفون 8 به بازار و شروع پروسه تولید انبوه آن، منفعت زیادی حاصل شرکت‌های الکترونیکی بزرگ کره جنوبی می‌‌شود.

بد نیست بدانید بسیاری از قطعات اصلی آیفون 8 اپل، از جمله صفحه نمایشگر و تراشه حافظه آن توسط شرکت‌های کره‌ای ساخته می‌شوند.

آیفون 8 به احتمال زیاد و طبق حدس و گمان‌هایی که تا به حال منتشر شده مجهز به پنل OLED، واقعیت افزوده (AR) و دارای دیزاین خاصی خواهد بود. با ورود آیفون 8 به بازار، رقابت میان شرکت سامسونگ، اپل و دیگر تولیدکنندگان بزرگ گوشی‌های هوشمند از آنچه اکنون هست هم شدیدتر و جدی تر خواهد شد.

Samsung Electronics Co ، LG Inotech ،  Samsung Electro-Mechanics Co ، Samsung SDI Co از شرکت‌های بزرگ تولید کننده قطعات الکترونیکی در کره جنوبی محسوب می‌شوند.

Samsung Electronics Co بزرگترین تولید کننده Memory Chips در جهان است و در حال حاضر تراشه‌های DRAM و فلش مموری NAND اپل را تولید می‌کند.

شرکت Samsung Display نیز که بیش از 95 درصد سهم بازار پنل‌های کوچک و متوسط OLED جهان را در دست دارد OLED های اپل را  که برای اولین بار قرار است در گوشی آیفون تعبیه شود، تولید می‌کند.

LG Innotech نیز تولید کننده دوربین‌های دوگانه و صفحه مدار گوشی‌های هوشمند اپل است. قرار است ماژول حسگر سه بعدی اپل را نیز که در واقعیت افزوده استفاده می‌شود، همین شرکت تولید کند.

شرکت Samsung Electro-Mechanics Co و  Samsung SDI هم به ترتیب تولید کننده اصلی صفحه مدار و باتری و قطعات OLED هستند.

همان‌طور که می‌بینید شرکت‌های مطرح کره جنوبی تولید کنندگان بخش عمده قطعات اصلی آیفون 8 هستند. پس با این تفاسیر عجیب نیست که بگوییم آیفون 8 برای کره جنوبی بسیار سودآور خواهد بود.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.