طرح رجیستری موبایل تا 3 هفته دیگر اجرا می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه مردم به‌عنوان کاربر نهایی در طرح رجیستری باید کمترین بلاتکلیفی را داشته باشند، گفت: حداکثر این طرح تا سه هفته آینده وارد مرحله عملیاتی خواهد شد.

محمدجواد آذری جهرمی روز پنج‌شنبه با حضور در یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و در جمع خبرنگاران ادامه داد: اکنون همه سامانه طرح رجیستری(کددارکردن گوشی‌های تلفن همراه) آماده است و تنها دغدغه‌ای که در حال حاضر برای اعلام مدل‌ها وجود دارد دیده شدن همه قسمت‌های(ماژول) سیستم که برخی از آن‌ها غیر فنی است.

وزیر ارتباطات افزود:باید اطمینان حاصل شود وقتی این سیستم اجرا می‌شود مردم به‌عنوان کاربر نهایی دچار کمترین اختلال می‌شوند.

آذری جهرمی بابیان اینکه اکنون برخی قسمت‌ها هنوز باقی‌مانده است و تلاش خود را بکار گرفته‌اند تا به آن برسند خاطرنشان کرد:همه تلاش این است که کمترین سردرگمی به سمت کاربر نهایی باشد که این امر هم نیاز به اطلاع‌رسانی دارد که در حال انجام است و بسته‌های تبلیغی در حال پخش است تا مردم با این موضوع آشنا شوند.

وی در ادامه بابیان اینکه مدل تعرفه‌ها استخراج و اعلام‌شده است و روز پنجشنبه مراحل ابلاغ آن به پایان رسیده و قبل از آخر آذرماه ابلاغ می‌شود، گفت:اپراتورهای ثابت جلسه‌ای در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داشتند و درباره اینکه ابعاد تعرفه و نظام آن چیست، توجیه شدند.

آذری جهرمی افزود: دراین‌باره هم با استقبال مواجه بودیم و هم با ابهام که خود این ابهام‌هایی که برای برخی مشترکان به وجود آمده بود سبب شده بود اعتراض‌هایی داشته باشند و بیشترین ابهام‌ها برمی‌گشت به مصرف منصفانه و تعریفی که از این بخش برای این عده روشن نیست.

وی ادامه داد:پیشنهاد ما بر این است که مردم کمی صبوری کنند زیرا شرکت‌ها به‌زودی مدل‌های فروش خود را اعلام می‌کنند و قطع به‌یقین این منافع مردم را در پی دارد و هم یک حمایت خیلی جدی از تولیدکنندگان محتوای داخلی است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.