تقلب تیم بیس‌بال Red Sox با اپل واچ!

به گزارش نیویورک‌تایمز، تیم بیس‌بال Red Sox در بازی مقابل تیم Yankee با استفاده از اپل واچ تقلب کرده است!

تیم بیس‌بال Red Sox  از مهم‌ترین تیم‌های بیس‌بال آمریکایی است که رتبه اول را در American League East دارد. تیم بیس‌بال Yankees نیویورک از Red Sox بابت استفاده از اپل واچ شکایت کرده است، چراکه در ویدئوهای ضبط‌شده از بازی این دو تیم سیگنال‌های دست فرد پرتاب‌کننده توپ یا Pitcher با استفاده از اپل واچ برای فرد ضربه زننده یا Batter ارسال شده است.

در بازی بیس‌بال فرد پیچر توپ را به سمت فرد بتر ارسال می‌کند و پشت سر فرد بتر شخص دیگری از تیم مدافع به نام کچر Catcher قرار دارد که در صورتی که بتر نتواند به توپ ضربه بزند و آن را به سمت دیگر زمین بفرستد بازیکن کچر توپ را دریافت می‌کند. معمولاً میان فرد کچر و بتر علائمی با دست ارسال می‌شود که بازیکن کچر از نحوه پرتاب توپ توسط هم‌تیمی‌اش اطلاع پیدا کند. حالا تیم Yankee ادعا کرده که یکی از مربیان تیم Red Sox حین بازی علائم دست بازیکن تیم حریف را برای بازیکنانش می‌فرستاده است و احتمالاً ویدئوهای بازی صحت این ادعا را تائید می‌کنند.

از سال 1991 ضبط کردن سیگنال‌ها با استفاده از وسایل مکانیکی ممنوع اعلام‌شده است اما نگاه کردن به علائم و به خاطر سپردن آن‌ها برای روند دوم بخشی از بازی محسوب می‌شود.

در حال حاضر هیچ‌کدام از افراد تیم Yankees یا تیم Red sox واکنشی به اخبار منتشر شده نشان نداده‌اند و مشخص نیست در صورتی که تقلب تیم Red Sox ثابت شود که جریمه‌ای برایش در نظر خواهند گرفت. شاید هم استفاده هم‌زمان افراد تیم از اپل واچ در بازی دلیل دیگری جز تقلب داشته باشد!

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.