اندروید در برابر آیفون؛ کوالکام به دنبال تقلید از اپل

از زمان معرفی و عرضه آیفون 7، اخبار و شایعات در مورد نسل بعدی آیفون و تلاش اپل برای عرضه یک محصول ویژه برای دهمین سالگرد تولد آیفون همه‌جا منتشر شد. یکی از مهم‌ترین اخبار منتشر شده این روزها در مورد آیفون 8 مربوط به قابلیت احراز هویت این تلفن به‌وسیله تشخیص چهره است. بر همین اساس تا پایان سال 2017 باید شاهد عرضه این قابلیت حداقل در یکی از مدل‌های معرفی‌ شده آیفون امسال باشیم.

هنوز یک ماه از انتشار خبر ارائه این قابلیت امنیتی در آیفون نگذشته که شرکت کوالکام به تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند اندرویدی پیشنهاد ارائه این قابلیت در اندروید را داده است. بر همین اساس، کوالکام به تولیدکنندگان و توسعه دهندگان حوزه اندروید قول داده که در نسخه بعدی چیپ اسنپ‌دراگون، از این قابلیت رونمایی می‌کند.

CNET طی گزارشی اعلام کرده بود که پردازنده بعدی کوالکام که در پرچم‌دارهای اندرویدی استفاده خواهد شد، قابلیت تشخیص سه‌بعدی از طریق پرتو مادون‌ قرمز را دارد. کوالکام ادعا کرده که اسنپ‌دراگون بعدی قابلیت تشخیص چهره را باکیفیت بهتر و دقت بیشتری به دستگاه‌های اندرویدی خواهد داد.

قابلیت تشخیص عمق در پردازنده‌های کوالکام پیش‌ از این نیز وجود داشت. اسنپ‌دراگون  820 و 835 که در سال 2015 معرفی شد دارای این قابلیت بود و حتی بعضی از دستگاه‌های اندرویدی مجهز به این پردازنده دارای قابلیت واقعیت افزوده Google’s Tango بود.

کوالکام با این کار مرحله‌ای جدید را برای رقابت با اپل  شروع کرده است و می‌خواهد تلفن‌های هوشمند اندرویدی را مجهز به قابلیت‌هایی نظیر واقعیت افزوده و سیستم‌های احراز هویت بیومتری کند. تا قبل از این، اسنپ‌دراگون تلاش زیادی برای عرضه قابلیت‌های تشخیص اثر انگشت در تلفن‌های هوشمند کرد تا با قابلیت 3D Touch رقابت کند. اما همان‌طور که می‌دانیم این شرکت موفقیت زیادی در این زمینه کسب نکرد.

اما حالا با وجود نشانه‌ها و ادعاهای اخیر کوالکام، باید منتظر بود و دید که آیا این شرکت می‌تواند قابلیت احراز هویت به بیومتری تشخیص چهره را با همان کیفیتی که از اپل و آیفون 8 انتظار می‌رود ارائه دهد یا خیر.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.