کوالکام به امید صلح با اپل

در 6 ماه گذشته مبارزات حقوقی میان اپل و کوالکام شدت زیادی یافته است. کوالکام به دلیل نقض حق ثبت 6 اختراع که باعث افزایش طول عمر باتری تلفن‌های هوشمند می‌شد، از اپل شکایت کرد و خواستار متوقف کردن فروش آیفون در آمریکا شد. اما حالا به نظر می‌رسد که این شرکت، به مصالحه با اپل امیدوار است. Steve Mollenkopf مدیرعامل اجرایی کوالکام‌ روز گذشته در مصاحبه با مجله خبری fortune ادعا کرد که این شرکت به دنبال ایجاد توافق خارج از دادگاه با اپل است.

او با تأکید اینکه هنوز هیچ توافقی میان کوالکام و اپل صورت نگرفته و گزینه اول کوالکام همچنان پیگیری شکایت از طریق دادگاه است؛ اعلام کرد که توافق خارج از دادگاه می‌تواند یکی از گزینه‌های حل اختلافات اخیر بین دو کمپانی باشد. Mollenkopf در ماه فوریه نیز بیانیه مشابهی در مورد نزاع میان کوالکام و اپل داشت و در آن زمان ادعا کرد که جزئیات مبارزه حقوقی اپل و کوالکام قرار نیست به‌صورت عمومی منتشر شود.

نزاع میان اپل و کوالکام‌ از ژانویه امسال شروع شد. در آن زمان کمیسیون تجارت دولت فدرال آمریکا، کوالکام‌ را متهم به استفاده غیر رقابتی از حق ثبت پتنت‌ها کرد. پس‌ از آن اپل  از کوالکام‌ به اتهام بهره‌برداری ناعادلانه از تکنولوژی‌های نامربوط  شکایت کرده و درخواست یک میلیارد دلار غرامت کرد. کوالکام نیز در پاسخ،  به دلیل استفاده از 6 پتنت مهم که در آیفون استفاده‌ شده بود از اپل شکایت کرد و خواستار توقف فروش آیفون در آمریکا شد.

با توجه به ادعای اخیر مدیرعامل اجرایی کوالکام‌ به‌احتمال خیلی زیاد هر دو شرکت برای پایان دادن به این نزاع اقدام به توافقی خارج از دادگاه کنند چراکه در غیر این صورت ممکن است دعوی حقوقی میان این دو شرکت برای سال‌ها به طول بیانجامد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.