تشدید مبارزات حقوقی میان اپل و کوالکام

شرکت کوالکام اخیرا در شکایتی جدید از اپل خواستار متوقف کردن فروش iPhone در آمریکا شد. 

Don Rosenberg عضو شورای حقوقی کوالکام مدعی شده که اپل در حال استفاده از 6 پتنت مهم در ساخت تلفن های هوشمند iPhone است که همگی آنها توسط کوالکام به صورت قانونی ثبت شده اند. کوالکام ادعا کرده که اپل بدون پرداخت هزینه حق ثبت اختراع این پتنت ها، از آنها در مدل های جدید iPhone استفاده کرده و قصد دارد در نسخه های بعدی iPhone نیز از آنها استفاده کند.

این 6 پتنت به گفته کوالکام به افزایش عمر باتری تلفن های هوشمند کمک می کنند و اپل‌ بدون پرداخت هزینه در حال استفاده از آنها است. از طرفی اپل‌ مدعی شده که این 6 پتنت دارای استانداردهای مختلفی هستند و اپل از استانداردهای ثبت شده توسط کوالکام کپی برداری نکرده است.

کوالکام یکی از مهم ترین تولید کنندگان عمده مودم های LTE اینترنال برای تلفن های هوشمند به حساب می آید و اپل‌ مدت هاست که به خاطر قیمت گذاری ناعادلانه این شرکت اعتراض خود را اعلام داشته و حالا با دعوای حقوقی جدید رابطه این دو شرکت کمرنگ تر نیز شده است. با وجود اینکه بعید به نظر می رسد که کوالکام در مبارزه حقوقی جدید موفقیتی کسب کند؛ اما اپل‌ باید برای خرید مودم های LTE با کوالکام به تفاهم برسد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.