نتایج یک تحقیق درباره قدرت خرید آیفون ۸

در حالی که تولید آیفون 8 روزهای پایانی خود را طی می‌کند و اپل خود را آماده ورود آیفون جدید به بازار می‌کند، همچنان بازار شایعات و حدس و گمان‌ها درباره قیمت آیفون 8 داغ داغ است.

با توجه به اینکه این دهمین سالگرد عرضه گوشی‌های آیفو‌‌ن به بازار است همه منتظرند که اپل بهترین تکنولوژی خود تا به امروز را خلق کند و به همین خاطر برخی حدس می‌زنند که اپل قیمت گزافی برای آیفون 8 در نظر گرفته باشد.

Barclays اخیراً تحقیقی درباره واکنش مردم به قیمت احتمالی آ‌یفون 8 انجام داد. در این تحقیق Barclays میزان تمایل مردم به خرید آ‌یفون 8 با قیمت احتمالی 1000 دلار یا بیشتر را بررسی کرده است. طبق این تحقیق به نظر می‌رسد مردم از قیمت 1000 دلار یا بیشتر برای آ‌یفون 8 استقبال خیلی خوبی نکنند. البته اپل هنوز قیمت مدنظر خود برای آ‌یفون 8 را رسماً اعلام نکرده است. اپل سال‌هاست که قیمت‌های آ‌یفون را خیلی تغییر نداده است ولی برخی شایعات می‌گویند که اپل آ‌یفون 8 را با قیمت بین 1200 تا 1400 دلار به بازار عرضه خواهد کرد.

بر اساس تحقیق Barclays  تنها 11 درصد از پاسخ دهندگان به این تحقیق، برای خرید ایفون 1000 دلاری یا حتی گران‌تر اظهار تمایل کردند و بقیه گفتند که حاضرند تنها 582 دلار یا به صورت ماهانه 48.50 دلار  در اقساط 12 ماهه، برای خرید آ‌یفون 8 هزینه کنند. 18درصد از دارندگان گوشی آیفون نیز در واکنش به قیمت بالای آیفون 8 ابزار تمایل به خرید آیفون 1000 دلاری کردند.

با این حساب اگر خبرهایی که درباره قیمت گذاری آیفون 8 بین 1200 تا 1400 دلار به گوش می‌رسد، درست باشد، مطمئناً اپل از شنیدن نتیجه این تحقیق خیلی خوشحال نخواهد شد.

اما با این همه خیلی هم جای نگرانی نیست. اپل قرار است همزمان با آیفون 8 ، 7s و 7s Plus را نیز به بازار عرضه کند. با این کار، بسیاری از کسانی که مایل به خرید آیفون جدید هستند و گرانی آیفون 8 آنها را مردد کرده، به سراغ این دو گوشی که تقریباً همچون آیفون 8 از آخرین تکنولوژی اپل برخوردارند، می‌روند و به این ترتیب اپل از نظر سود اقتصادی نگرانی نخواهد داشت.

در آخر، همه این تحقیقات تا زمانی که اپل خود رسماً قیمت آیفون 8 را اعلام نکرده است در حد شایعات باقی می‌ماند و باید منتظر بمانیم و ببینیم اپل با در نظر گرفتن این تحقیق و واکنش‌های احتمالی مردم، در نهایت چه قیمتی را برای نسل جدید گوشی‌های خود در دهمین سالگرد رونمایی از آیفون انتخاب می‌کند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

۳ دیدگاه

  1. من که منتظرش هستم ، واقعا أیفون چیزی دیگه هست،

    • شما می توانید محصولات اپل را از سایت شرکت ما،apple.ir با ضمانت خریداری کنید.

  2. من که منتظرش هستم ،،

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.