اپل در تلاش برای گسترش کاربرد NFC در آیفون

iOS 11 با قابلیت های بسیار زیادی معرفی شد اما آنچه طی روز اول کنفرانس WWDC 2017 مطرح شد تنها بخشی از این قابلیت ها بود و طبق گفته اپل، این نسخه تا پاییز امسال به صورت عمومی عرضه می شود.

در این میان رفته رفته بعضی از قابلیت های جزئی iOS 11  توسط توسعه دهندگان معرفی می شوند. تا پیش از این از احتمال پشتیبانی از فرمت صوتی FLAC در iOS 11 صحبت کردیم و حالا به نظر می رسد که  این نسخه از سیستم عامل دستگاه های همراه اپل پشتیبانی بهتری از NFC داشته باشد.

در جریان معرفی Watch OS 4، یک قابلیت بسیار مهم برای Apple Watch معرفی شد؛ آن هم قابلیت برقراری ارتباط با دستگاه های ورزشی هوشمند از طریق NFC است. با وجود این نشانه، می توانیم نتیجه بگیریم که اپل به دنبال توسعه هرچه بیشتر کارکرد NFC در محصولات خود است.

اما آنچه که حالا توجه بسیاری را به خود جلب کرده، احتمال گسترش بیشتر NFC در آیفون است. به احتمال زیاد اپل قصد دارد تا NFC به کار رفته در ون آیفون را بیش از Apple Pay گسترش دهد. اگر این مسئله حقیقت داشته باشد، از این پس باید شاهد قابلیت اتصال آیفون با دستگاه های مختلف از طریق NFC باشیم. یکی از مهم ترین کاربرد های این قابلیت، روش اتصال اسپیکر ها و هندزفری های بلوتوثی با آیفون است که می تواند روند Pair را راحت تر کند.

از طرفی این قابلیت می تواند در مکان های مختلف کاربرد های بسیاری داشته باشد، برای مثال دریافت آدرس وب سایت خرید بلیط سینما از طریق یک پوستر تبلیغاتی، یا ارائه اطلاعات بیشتر درباره موارد نشان داده شده در یک موزه یا حتی روشن کردن حالت Do Not Disturbed در زمان رسیدن به خانه می تواند از نمونه کاربرد های گسترده NFC برای کاربران آیفون باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.