قابلیت‌های NFC در iOS 11 فراتر از Apple Pay است

از زمان برگزاری کنفرانس WWDC 2017 حدود یک ماه و نیم می‌گذرد. یکی از مهم‌ترین مواردی که در این کنفرانس معرفی شد، نسخه جدید سیستم‌ عامل iOS بود که در پاییز امسال به‌صورت عمومی عرضه خواهد شد. در این نسخه قابلیت های NFC بیشتر از Apple Pay خواهد بود. iOS 11 دارای قابلیت‌های فراوانی است که تقریباً تک‌تک آن‌ها به لطف نسخه‌های بتای توسعه‌دهندگان و عمومی که تا به امروز منتشر شده‌اند، به همه نشان داده شده است. یکی از مهم‌ترین این قابلیت‌ها که اخیراً کشف‌شده، قابلیت‌های جدید NFC برای iPhone است.

تنها کارایی NFC از زمان تعبیه آن در iPhone تا به امروز، قابلیت پرداخت دیجیتال از طریق Apple Pay بوده است. اما حالا چارچوب کاری این قطعه در iPhone به کمک قابلیت‌های جدید iOS 11 بیشتر خواهد شد. در این نسخه از سیستم‌عامل همراهِ محصولات اپل، کاربران به یک بخش «آماده برای اسکن» دسترسی خواهند داشت که می‌توانند تگ‌های NFC مختلف را از طریق آن اسکن کنند.

این قابلیت می‌تواند اطلاعات مفیدی از موارد اسکن شده را در اختیار کاربر قرار دهد. با استفاده از تگ‌های NFC می‌توان اطلاعات کامل و قیمت هر محصول را در فروشگاه‌های بزرگ در اختیار کاربر گذاشت تا تصمیم برای خرید یک محصول راحت‌تر شود. علاوه بر اینکه قابلیت اسکن تگ‌های NFC می‌تواند برای تغییر پروفایل دستگاه در زمان رسیدن به یک جلسه یا رستوران و حتی خانه هوشمند نیز مورد استفاده قرار گیرد. NFC همچنین می‌تواند برای هوشمند سازی یک نمایشگاه، موزه و سالن‌های تئاتر و سینما نیز مورد استفاده قرار گیرد. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند تگ یک شیء، اثر هنر یا پوستر یک نمایش یا فیلم را اسکن کرده و اطلاعات کامل آن را در تلفن هوشمند خود مشاهده کنند.

این قابلیت تا پیش‌ از این در بعضی از تلفن‌های هوشمند اندرویدی موجود بوده و به‌عنوان یک جایگزین هوشمندتر برای QRCode مورداستفاده قرار می‌گرفت اما با اضافه شدن آن در iOS 11، می‌توان به رایج شدن این روش در فروشگاه‌های مختلف امید بیشتری داشت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

یک دیدگاه

  1. لطفا طریقه راه اندازی NFC را هم توضیح فرمایید

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.