قوانین جدید App Store اجازه انتشار اپلیکیشن ویروس یاب‌ها را نمی‌دهد

اپل در مدتی کوتاه پس از معرفی آیفون‌های جدید، اقدام به تغییر قوانین و سیاست‌های پذیرش اپلیکیشن ها در App Store کرده است. با اپل مگ همراه باشید.

اپل iOS 11 و تلفن‌های هوشمند جدید مبتنی بر این سیستم‌ عامل، یعنی آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون 10 را با قابلیت‌های بسیار زیاد و کاملاً جدیدی معرفی کرده است. به همین دلیل تلاش اپل برای ارائه خط ‌مشی سختگیرانه برای ارائه امکانات مختلف به‌صورت کاملاً ایمن و غنی امری طبیعی به‌حساب می‌آید.

بر اساس سیاست‌ها و خط‌ مشی جدید اپل برای پذیرش اپلیکیشن‌ها در App Store، اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده مبتنی بر ARKit تنها  در صورتی در App Store پذیرفته خواهند شد که از لحاظ بازدهی و جذابیت در سطح قابل‌ قبول و بالایی قرار گرفته باشند و اپل ادعا کرده که ا‌پلیکیشن‌های توسعه داده‌ شده با ARKit که محیط و کاربری بسیار ساده‌ای دارند، در App Store پذیرفته نخواهند شد.

اپل در این راهنما اعلام کرده که اپلیکیشن‌های ARKit باید «تجربه‌ای غنی و یکپارچه از واقعیت افزوده» را ارائه دهند و درخواست دموهای ساده و ا‌پلیکیشن‌های پیش‌پا افتاده برای ارائه در App Store رد خواهد شد.

در بند دیگری از راهنمای جدید، آمده است که اپلیکیشن‌هایی که بازدهی دستگاه را دچار مشکل می‌کنند، از App Store حذف خواهند شد. اپل توضیح داده است که برخی از ا‌پلیکیشن‌های سیستم‌عامل iOS، نظیر اپلیکیشن‌هایی که با عنوان آنتی‌ویروس و برای یافتن ویروس‌ها و بدافزارها در App Store فعالیت می‌کنند به دلیل کاهش بازدهی دستگاه‌ها از App Store حذف خواهند شد.

در بخشی دیگر از این راهنما، اپل دستورات مهمی در مورد کارکرد سیستم تشخیص چهره و Face ID ارائه داده است. بر اساس این قوانین، همان‌طور که تا پیش‌ از این نیز گفته شد، ا‌پلیکیشن‌ها اجازه ذخیره صورت افراد زیر 13 سال را ندارند. علاوه بر اینکه اطلاعات مربوط به‌صورت افراد باید به‌صورت محلی و در داخل دستگاه ذخیره شود. اپل با توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های متخلفی که اطلاعات مربوط به‌صورت از طریق Face ID را در جایی غیر از تلفن هوشمند بفرستند، برخورد خواهد کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.