MLB در حال آزمایش آیفون،تکنولوژی NFC برای خرید بلیط بدون تماس

لیگ برتر بیس‌بال روز دوشنبه اعلام کرد اخیرا باشگاه اوکلند اتلتیکس از سیستم فروش بلیط بدون تماس استفاده کرده است. این سیستم توسط تکنولوژی NFC اپل که بر روی آیفون و اپل واچ وجود دارد پیاده سازی شده است.

این طرح آزمایشی که برای 6 بازی خانگی از 22 سپتامبر شروع شده است، برای اولین بار از بعد از منتشر شدن iOS 11 از قابلیت خرید بلیط ورزشی Apple Pay استفاده واقعی کرده است.

این آزمایش پیشتر از این برای مصارف حمل و نقلی در چند جای دیگر استفاده شده بود اما برای اولین بار است که به قصد مصارف ورزشی چنین آزمایشی انجام می‌شود و نفوذ تکنولوژی NFC را بالاتر می‌برد.

گیت ورودی استادیوم این باشگاه توسط سایت Tickets.com  توسعه داده شده است، که بخشی از پرنده رسانه پیشرفته MLB هست و شبیه به قابلیت‌های بارکد خوان نصب شده در فرودگاه‌هاست. به جای خواندن و اسکن کردن بارکد،به هرحال، این سیستم از راحتی بیشتری برخوردار بوده و با یک تپ ساده از سیستم NFC اپل برای ارتباط برقرار کردن با ترمینال Tickets.com استفاده می‌کند.

جایگزینی کدهای RQ با NFC نه تنها امنیت بیشتری به ارمغان می‌آورد بلکه اطمینان بیشتری در استفاده با آیفون و ساعت اپل نسبت به سیستم لیزری به ارمغان می‌آورد.

Tickets.com وظیفه فروش بلیط 23 تیم MLB را برعهده دارد، که علاوه بر مشتری‌های دیگر، در حال کار بر روی سیستمی بدون تماس برای استادیوم‌ها و سالن‌های بیشتری تا فصل 2018 است.

بعد از نگهداری سختگیرانه از توسعه NFC قرار داده شده در آیفون 6، اپل به آهستگی درحال اجازه دادن به توسعه دهندگان برای دسترسی به بخش‌های اصلی ارتباطی است. با انتشار iOS 11 به طور مثال،این شرکت از محیط Core NFC رونمایی کرد که حالت “خواندن” را برای شناسایی تگ‌های NFC و پیام‌هایی که تبادل فرمت انجام می‌دهند را فعال می‌کند.

همچنین قابلیت جدید دیگری که محدود به آیفون‌های 7 و 8 و 10 می‌شود به کاربر اجازه می‌دهد تا با یک تپ بر روی یک تگ NFC اطلاعاتی در مورد آن محل در دنیای واقعی بدست بیاورند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.