MeasureKit ابزار اندازه گیری AR را به آیفون می‌آورد

آخرین باری که می‌خواستید چیزی را اندازه بگیرید و ابزاری که به آن نیاز داشتید جلوی دستتان بوده، را به یاد دارید؟ احتمالا یک بار هم اتفاق نیافتاده است. اگر در محلی که کار می‌کنید دسترسی به وسایل اندازه گیری ندارید می‌توانید از آیفون خود به عنوان اندازه گیر استفاده کنید. با اپ AR MeasureKit که توسط فردی به نام Rinat Khanov ساخته شده است می‌توانید ابزارتان را بدون هیچ کیفی همراه خودتان داشته باشید.

چند ماه پیش زمانی که ویدیویی از توسعه برنامه‌ای با استفاده از بتای ARKit بعنوان ابزار اندازه‌گیری منتشر شد، برخی بازخورد خیلی مثبتی به نشان دادند و برخی هم آن را استفاده خیلی ساده و ناشیانه از واقعیت افزوده نامیدند. در حالی که ما با دقت اندازه گیر دیجیتال در این ویدیو شگفت زده شدیم، ولی MeasureKit چیزی فراتر از آن است. این اپ دارای مجموعه‌ای کامل از ابزار آلات اندازه گیری است که آیفون شما را تبدیل به چیزی شبیه یک چاقوی چند کاره سوییسی خواهد کرد.

اپ AR MeasureKit

MeasureKit شش ابزار جداگانه دارد که با استفاده از قابلیت واقعیت افزوده کار می‌کنند:

خط‌کش: همانند انتظار شما از یک خط کش، این ابزار به شما کمک می‌کند مانند یک متر یا خطکش واقعی فواصل را اندازه بگیرید. این ابزار در زوایای عمودی و افقی کار کرده و کافیست روی مبدا و مقصد موضوع خود تپ انجام دهید. نتیجه به صورت real-time روی کل محیط مورد نظر نمایش داده خواهد شد. زمانی که اندازه گیری انجام شد، می‌توانید در همان صفحه اندازه گیری‌های دیگری در کنار نتیجه قبلی انجام دهید.

خط‌کش دامنه‌ای: با این ابزار می‌توانید یک دامنه را انتخاب کرده و اندازه آن را بدست آورید. این ابزار دقت ابزار قبلی را ندارد اما برای فواصل دور و غیر قابل دسترس قابل استفاده است.

پین ساز: راحت ترین ابزار این اپ برای استفاده، که یک پین را با تپ شما روی سطح مورد نظر ایجاد می‌کند، و با فاصله گرفتن از پین برنامه به شما می‌گوید چقدر از آن فاصله گرفته‌اید.

زاویه‌ها: این ابزار برای بدست آوردن درجه زوایای مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این کار کافیست روی دو راس یک زاویه تپ کنید تا درجه زاویه بین آن به شما نمایش داده شود.

قد اشخاص: این ابزار قد افراد را ابتدا با بررسی مکانی که ایستاده‌اند و سپس با اندازه گیری از بالای سر تا کف زمین، قد فرد را محاسبه خواهد کرد.

تراز: با استفاده از این ابزار می‌توانید ببینیید که یک سطح عمودی یا افقی به صورت کامل تراز شده است یا خیر. اگر به شکل کامل به سطح مورد نظر نزدیک شوید تراز به صورت اتوماتیک نتیجه را به شما نشان خواهد داد.

مکعب: مکعب راهی ساده و سرگرم کننده برای دانستن اندازه چیز‌های مختلف است. مثلا برای اینکه ببینید یک کمد در یک مکان جا خواهد شد یا نه می‌توانید از آن استفاده کنید.

اپ AR MeasureKit

بعد از گذشت مدتی زمان، متوجه خواهید شد که دقت نتایج تنها وابسته به ابزار نیست، بلکه به ثبات و دقت دست، و پیروی در دستورات برنامه بستگی دارد. ظاهرا Khanov میدانسته که این موضوع تبدیل به چالشی در استفاده خواهد شد و برخی گزینه‌های لرزش گیر را در برنامه اضافه کرده است. هر ابزار دارای دستوالعمل مخصوص است که روی صفحه نمایش داده خواهد شد. زمانی که این راهنماها به اتمام برسند باز هم گزینه‌های شبیه به حالت Portrait Mode دوربین شما در صفحه خواهند ماند.

 

یک قابلیت دیگر که در دقت اندازه گیری شما موثر خواهد بود World Vision Visualization است. با روشن کردن این گزینه می‌توانید سطوحی که برنامه به صورت اتوماتیک تشخیص داده را اندازه گیری کنید که در هنگام اندازه گیری‌های همزمان به کمک شما خواهد آمد.


با داشتن انواع ابزار برای انواع نیازها، MeasureKit انعطاف پذیری و قدرت ARKit را نشان می‌دهد. این برنامه ابزاری را می‌سازد که باعث می‌شود آیفون شما کارهایی را که همیشه می‌خواستید انجام بدهید ولی نمی‌توانستید را براحتی انجام بدهید، اما داشتن این باعث می‌شود نتوانید از گوشی خود جدا شوید. اگر به دنبال برنامه‌ای هستید که چیزی بیشتر از تنها یک دموی ساده است، و واقعا به عنوان یک برنامه کاربردی شناخته می‌شود MeasureKit برنامه مورد نظر شماست.

MeasureKit برای دانلود رایگان در اپ استور قرار دارد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.