آیفون ۸ بازار شرکت تولید کننده لیزر را زیر و رو کرد

همکاری شرکت IQE با اپل در زمینه تامین قرص‌های نیمه رسانای لیزرهای دیودی، موجب رشد سهام این شرکت شده است. یکی از شرکتهای تولید کننده قرص های نیمه رسانای لیزرهای دیودی نیز بیش از حد جلب توجه کرده است.

شرکت انگلیسی IQE که چندان هم سرشناس و شناخته شده نیست در ولز واقع شده است. این شرکت تولید کننده Wafers یا همان قرص‌های نیمه رسانای لیزرهای دیودی است. با وجودی که رشد قابل توجه فروش ترکیبات لیزری VCSEL خبر از همکاری نزدیک به یقین این شرکت با اپل برای تامین لیزر دیودی آیفون 8 می‌دهد، اما IQE هنوز درباره همکاری خود با اپل چیزی نگفته و فعلا در این باره سکوت اختیار کرده است.

لیزر

نرخ رشد سهام شرکت IQE بعد از همکاری با اپل را در این تصویر می‌بینید

 

اپل در تلاش بی وقفه خود در راستای ارتقای قابلیت واقعیت افزوده گوشی‌های آیفون، اواسط خرداد ARKit را معرفی کرد. ARKit با دوربین آیفون ترکیب بسیار خوبی می‌سازد. اما اپل با افزودن حسگرهای لیزر ی قصد دارد عمق بیشتری را در عکس‌های خود ثبت کند. همچنین با توجه به اطلاعاتی که درباره افزودن قابلیت تشخیص چهره به آیفون 8 برای باز کردن قفل گوشی، درز کرده است، اپل مطمئناً برای ارتقای قابلیت‌های نسل جدید آیفون‌های خود از حسگرهای لیزری استفاده خواهد کرد.

لیزر

البته احتمالاً اپل لیزرهای مورد نیاز خود را از طریق منابع متعدد و نه تنها یک منبع، تامین خواهد کرد اما به نظر می‌رسد که قرص‌های نیمه رسانای مورد نیاز لیزرهای خود را از شرکت IQE خریداری می‌کند.

آیفون 8 قرار است تا ماه آینده برای ورود به بازار آماده شود. احتمال آن نیز وجود دارد که به خاطر مسائل و حواشی تولید، عرضه آن به بازار با کمی تاخیر انجام شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.