نهمین بتای توسعه دهندگان iOS 11 و macOS High Sierra منتشر شد

اپل روز گذشته نهمین بتای نسخه جدید دو سیستم‌ عامل همراه و دسکتاپ خود را برای توسعه‌ دهندگان منتشر کرد. با اپل مگ همراه باشید.

با وجود این بتا و معلوم شدن تاریخ رویداد معرفی محصولات جدید در سپتامبر به نظر می‌رسد که اپل تنها یک بتای دیگر؛ آن‌ هم بعد از رونمایی iOS 11 و macOS High Sierra منتشر کند.

نهمین بتای این دو سیستم‌ عامل در حالی منتشر شد که حدود یک هفته از انتشار هشتمین بتا گذشته است. در نهمین بتای iOS 11، طراحی برخی از قسمت‌های سیستم‌ عامل به همراه قابلیت شخصی‌سازی Control Center و همچنین ادغام صفحه قفل با بخش اعلان‌ها از مهم‌ترین تغییرات اعمال‌ شده به شمار می‌رود. علاوه بر این، قابلیت انتقال وجه نظیر به نظیر (Peer-to-peer) در Apple Pay از طریق برنامه پیام‌رسان اختصاصی iOS و قابلیت Do Not Disturb در حین رانندگی از دیگر تغییراتی است که در این نسخه دستخوش بهبودهایی شده است.

در کنار iOS 11، نهمین بتای سیستم‌ عامل دسکتاپ اپل نیز منتشر شده است. در جدیدترین بتای توسعه‌دهندگان macOS High Sierra تغییرات اساسی اعمال نشده است و این آپدیت بیشتر به بهبودهای نرم‌افزاری بخش‌های مختلف اختصاص داشته است. بر همین اساس؛ اپلیکیشن Photos در این آپدیت با نرم‌افزارهای third-party برای ویرایش و پرینت تصاویر، نظیر Photoshop و Pixelmator سازگارتر شده است. بهبود سرعت کارکرد Safari نیز از دیگر تغییرات اعمال‌ شده در این آپدیت بتای توسعه‌دهندگان به شمار می‌رود.

تغییرات جزئی اعمال‌ شده در نهمین بتای توسعه‌ دهندگان نشان از آماده شدن iOS 11 و macOS High Sierra برای عرضه نهایی به کاربران عادی دارد. با این‌ حال برخی از توسعه‌ دهندگان همچنان انتظار دارند که اپل دهمین آپدیت بتای توسعه‌دهندگان را تا پیش از برگزاری رویداد دوازدهم سپتامبر عرضه کند.

به احتمال زیاد اپل پس از معرفی محصولات جدید خود در روز دوازدهم سپتامبر نسخه نهایی این دو سیستم عامل را به همراه نسخه نهایی tvOS 11 و WatchOS 4 عرضه خواهد کرد. همان‌طور که پیش‌ از این نیز گفته‌ شده؛ توسعه‌دهندگانی که اشتراک مخصوص اپل برای توسعه‌دهندگان را تهیه‌کرده‌اند می‌توانند از طریق منابع رسمی این آپدیت را دانلود و نصب کنند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.