نسخه جدید سیستم عامل macOS با نام High Sierra معرفی شد

نسخه جدید سیستم عامل کامپیوتر های Mac با نام High Sierra در جریان کنفرانس WWDC 2017 معرفی شد. با اپل مگ همراه باشید

نسخه بتای این سیستم عامل که با نام macOS High Sierra شناخته می شود، از همین حالا در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است و نسخه بتای عمومی آن تا پایان ژوئن عرضه می شود. همچنین نسخه پایدار macOS High Sierra تا پاییز 2017 به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و کاربران کامپیوتر های Mac می توانند به صورت رایگان سیستم عامل خود را به این نسخه ارتقا دهند.

نسخه جدید سیستم عامل Mac به طور قابل توجهی سریع تر و ایمن تر شده است و به اپلیکیشن ها برای مصرف کمتر فضا کمک شایانی می کند. از آن جایی که بسیاری از کامپیوتر های Mac با حافظه SSD با حجم محدود ساخته می شوند؛ این قابلیت می تواند به کاربری هرچه بهتر آنها کمک زیادی کند. علاوه بر اینکه فایل های سیستمی در macOS High Sierra به صورت سلسله مراتبی چیده شده اند تا دسترسی آنها در حالت عادی برای کاربر محدودتر باشد و سیستم عامل به صورت ایمن تر و پایدار تر به کار خود ادامه دهد.

همچنین این سیستم عامل از لحاظ بازدهی نیز بهبود های زیادی داشته است؛ پشتیبانی از JavaScript در Safari تا 80 درصد سریع تر از Chrome شده است.  Safari در macOS High Sierra تحت تاثیر آپدیت های امنیتی بیشتری قرار گرفته است و این مرورگر، مجهز به قابلیت machine learning برای بلاک کردن سیستم های تبلیغاتی اینترنتی شده است. اپلیکیشن Mail نیز از این پس تا 35 درصد فضای کمتری برای کارکرد نیاز دارد.

علاوه بر این، اپلیکیشن Photos به طور کامل تغییر پیدا کرده. اپل اپلیکیشن مدیریت تصاویر خود را مجهز به قابلیت ویرایش سریع تصاویر کرده است. این قابلیت تا حدودی کار های ابتدایی Photoshop را انجام می دهد. اپل در این باره ادعا کرده که ویرایش تصاویر با استفاده از قابلیت جدید Photos بسیار سریع تر و راحت تر از گذشته خواهد بود.

macOS High Sierra قابلیت بهتری برای پردازش واقعیت مجازی و اتصال به کارت گرافیک اکسترنال پیدا کرده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.