هزینه ۳٫۶ میلیون دلاری لابی اپل با دولت ترامپ

منشی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا  افشا کرد که لابی اپل با دولت ترامپ در فاصله زمانی اول آوریل و 30 ژوئن سال 2017 چیزی حدود 2.2 میلیون دلار برای شرکت اپل خرج برداشته است.بی‌شک هزینه چنین مبلغی توسط این شرکت در طول سه ماه تا به حال سابقه نداشته است. با در نظر گرفتن مبلغ 1.4 میلیون دلاری که اپل در سه ماهه قبل طی مذاکرات با این دولت خرج کرد، مجموع هزینه‌های لابی  اپل با دولت ترامپ ظرف 6 ماه گذشته به 3.6 میلیون می‌رسد.

هزینه‌های سه ماهه دوم اپل در این حوزه در مقایسه با سه ماه اول 800 هزار دلار بیشتر بوده است و تا به حال سابقه نداشته که هزینه‌های یک فصل نسبت به فصل دیگر چنین افزایشی چشمگیری داشته باشد. Apple هرگز تا به حال هزینه لابی با دولت‌ها را ظرف دو دوره بیش از 330 هزار دلار افزایش نداده است و به همین خاطر است که این موضوع تا این حد جلب توجه می‌کند.

البته این افزایش نرخ هزینه‌ها با وجود اختلاف نظر تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل با ترامپ درباره چندین موضوع اساسی از ممنوعیت موقت مهاجرت گرفته تا صرف نظر از موافقت نامه تغییرات اقلیمی پاریس، چندان هم تعجب آور نیست.

تیم کوک در مصاحبه اخیر خود با بلومبرگ نیز به این مساله اشاره کرد و تاکید کرد که وی و ترامپ در برخی حوزه ها به شدت اختلاف نظر دارند. با این همه کوک قبلاً ثابت کرده که مصمم است به نقطه عطفی برای همکاری با دولت ترامپ دست یابد.

شرکت اپل در فاصله زمانی اول آوریل تا 30 ژوئن 2016 ، زمانی که دولت باراک اوباما روی کار بود، 1.12 میلیون دلار صرف لابی با دولت کرد و مقایسه‌ای اجمالی نشان می‌دهد که این مبلغ ظرف یک سال به راحتی دو برابر شده است. بر اساس اسناد و مدارک موجود مربوط به سال 2009 اپل در شش ماه اول روی کار آمدن دولت اوباما تنها 730 هزار دلار برای لابی با دولت خرج کرد.

اپل در طول یک دهه گذشته به مرور زمان، میزان بودجه تعریف شده خود برای لابی با دولت‌ها را افزایش داده است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.