LG رقیب سامسونگ برای تامین پنل OLED آیفون ۸

بعد از آن که خبرهایی در مورد عقد قرارداد میان اپل و سامسونگ برای تامین قطعات صفحه نمایش OLED برای آیفون 8 منتشر شد، حالا پای LG هم به این رقابت کشیده شده است.چند روز پس از آن که صحبت هایی درباره تامین قطعات صفحه نمایش آیفون 8 توسط سامسونگ منتشر شد، حالا خبرهای دیگری مبنی بر اینکه گزینه بعدی اپل برای تامین قطعه OLED در iPhone 8، احتمالا شرکت LG باشد، بر سر زبان ها افتاد. به نظر می رسد که اپل به دنبال یک منبع جایگزین برای سامسونگ بوده تا در صورتی که این شرکت کره ای به تعهداتش برای تامین پنل های OLED عمل نکرد، از شرکت دوم برای تهیه پنل ها استفاده کند. عقد قرارداد با هر دو کمپانی به این معنا است که اپل می تواند از حس رقابت جویانه هر دو شرکت LG و سامسونگ برای تولید پنل های با کیفیت تر و کاهش قیمت آنها استفاده کند.

سامسونگ تا به امروز 95 درصد بازار گوشی‌های تولیدشده با صفحه‌ نمایش AMOLED را در دست خود دارد. همین مسئله باعث می‌شود تا اپل به‌عنوان دومین استفاده کننده این نوع صفحه‌نمایش‌ها در گوشی‌های هوشمند، به رقیب اصلی سامسونگ تبدیل شود. به همین دلیل مدیران اپل اعتماد زیادی به سامسونگ برای ساخت پنل های OLED در iPhone 8 ندارند. بر همین اساس اپل قصد دارد تا یک سرمایه‌گذاری عظیم برای تولید پنل های OLED به دست LG را کلید بزند. تخمین زده می‌شود که این سرمایه‌گذاری در بازه 1.75 تا 2.62 میلیارد دلار باشد تا خط تولید OLED در کارخانه‌های LG به ساخت پنل های صفحه‌نمایش‌های iPhone 8 اختصاص پیدا کند.

علاوه بر گران بودن پنل OLED و عدم تولید آن توسط اپل، به‌ احتمال زیاد قیمت iPhone 8 به‌طور سرسام‌آوری بالا خواهد بود. همین مسئله باعث شده تا اپل به فکر همکاری با شرکتی، به‌ غیر از شرکت رقیب خود باشد تا در موارد احتمالی مانند بدقولی سامسونگ و بالا بودن قیمت تمام‌شده قطعات ساخته‌شده توسط آن، LG بتواند با قیمتی پایین‌تر این کار را انجام دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.